Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 08.05.2018 g.12:00
Дата размещения: 01.05.2018

Wykład gościnny prof. Władysława Miodunki: „Język polski w świecie. Zachowanie języka w skupiskach polonijnych. Bilingwizm polsko-obcy”

Начало событияВид события:
Лекция
Местность:
Szczecin
Организаторы:

8 maja 2018 r.  o godz. 12.00 w sali 019, al. Piastów 40 b. budynek nr 5 odbędzie się wykład gościnny prof. Władysława Miodunki na temat: „Język polski w świecie. Zachowanie języka w skupiskach polonijnych. Bilingwizm polsko-obcy”.

 

Wykład gościnny

Информация

Дата размещения:
1 мая 2018; 13:26 (Agnieszka Szczaus)
Дата правки:
1 мая 2018; 13:26 (Piotr Bordzoł)

Смотреть также

19.11.2017

Prof. dr hab. Władysław T. Miodunka (UJ): Refleksje nad zachowaniem i funkcjonowaniem języka polskiego w Brazylii na marginesie "Bilingwizmu polsko-portugalskiego w Brazylii" / z cyklu "Spotkanie z gwarą"

Pracownia Dialektologii Polskiej Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie zaprasza na drugie z cyklu SPOTKANIE Z GWARĄ w dniu 20 listopada 2017 r. o godz. 13.00.

21.03.2017

Miejsce glottodydaktyki w językoznawstwie polonistycznym. Perspektywy glottodydaktyki polonistycznej / Wykład prof. dr hab. Władysława Miodunki (UJ)

Wykład w cyklu spotkań naukowych „Wrocławskie Kolokwia Etnolingwistyczne”, organizowanych przez Pracownię Lingwistyki Antropologicznej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

11.04.2025

Przestrzenie języka, kultury i literatury polskiej

Konferencja odbędzie w Krakowie w dniach 24-25 października 2025 r. i będzie okazją do spotkania środowisk zajmujących się glottodydaktyką polonistyczną oraz promocją języka, literatury i kultury polskiej w świecie. Przede wszystkim jednak będzie poświęcona zagadnieniom z kręgu zainteresowań Profesora Władysława Miodunki, takich jak: językoznawstwo ogólne i stosowane, dydaktyka języka, literatury i kultury polskiej, historia i rozwój glottodydaktyki (...)

20.11.2015

Wykład dr hab. Beaty Halickiej, prof. UAM pt. Przymusowe migracje wczoraj i dziś. Problemy badawcze a wyzwania współczesności

Beata Halicka jest kulturoznawcą, profesorem w Polsko-Niemieckim Instytucie Badawczym w Collegium Polonicum w Słubicach, a także profesorem gościnnym uniwersytetów w Calgary i Chicago. Wykłada historię kultury Europy Środkowo-Wschodniej na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Zajmuje się zagadnieniami migracji przymusowych w XX wieku, nacjonalizmem w Europie, stosunkami polsko-niemieckimi, problematyką (...)

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах