Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 17.04.2016 g.09:00 - 17.04.2016 g.17:30
Дата размещения: 13.04.2016

Wykład prof. UŚ , dr hab. Danuty Pluty-Wojciechowskiej dotyczące diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej u osób z rozszczepem wargi i podniebienia

Начало событияВид события:
Лекция
Местность:
Kielce
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, Другие

Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. UJK dr hab. Piotr Zbróg oraz Kierownik studiów podyplomowych z logopedii ogólnej dr Ewa Boksa serdecznie zapraszają studentów filologii polskiej spec. nauczycielska z logopedią oraz słuchaczy studiów podyplomowych z logopedii ogólnej, jak również innych kierunków pedagogicznych na wykłady prof. UŚ, dr hab. Danuty Pluty-Wojciechowskiej dotyczące diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej u osób z rozszczepem wargii podniebienia.

Termin: 17 kwietnia 2016 r. (niedziela)

Godz. 9.00 – 17.30

Miejsce: Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Świętokrzyska 15, budynek G, aula B5.

Prof. Danuta Pluta- Wojciechowska (Uniwersytet Śląski) prowadzi badania naukowe związane
z zaburzeniami mowy u dzieci z wadą w obrębie środkowej części twarzoczaszki, z zaburzeniami oddychania i przyjmowania pokarmów oraz z zaburzeniami realizacji fonemów warunkowanych konstytucjonalnie. Jest autorką wielu monografii naukowych, między innymi „Zaburzeń czynności prymarnych i artykulacji. Podstawy postępowania logopedycznego” (Bytom 2013), „Mowy dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia” (Kraków 2011).

Информация

Дата размещения:
13 апреля 2016; 09:01 (Magdalena Płusa)
Дата правки:
13 апреля 2016; 09:05 (Magdalena Płusa)

Смотреть также

05.08.2016

V Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna

19 listopada w Warszawie odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna   Uczestnicy konferencji będą mogli zgłębić  swoją wiedzę w takich obszarach, jak: metody diagnozowania i terapii logopedycznej dzieci z zaburzeniami autystycznymi terapia zaburzeń komunikacji, metoda krakowska, komunikacja alternatywna i wspomagająca   Program konferencji: Panel 1   Metody diagnozowania autyzmu   Wczesna diagnoza autyzmu Wywiad i obserwacja – cele i formy obserwacji dziecka Narzędzia wykorzystywane w badaniach przesiewowych i rozpoznawaniu ryzyka ASD Autyzm i zaburzenia podobne – różnice i przeciwieństwa   PANEL 219   Metody terapii logopedycznej dostosowane do potrzeb pacjentów z zaburzeniami autystycznymi   1. Terapia zaburzeń komunikacji u dzieci autystycznych

21.05.2017

Logopedia wobec wyzwań i zagrożeń XXI wieku

Rosnąca liczba osób z zaburzeniami mowy i głosu – dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym seniorów – stawia przed współczesną logopedią nowe zadania. W związku z tym istnieje potrzeba wymiany poglądów na temat pożądanych kierunków jej rozwoju z udziałem naukowców reprezentujących różne ośrodki badawcze, praktyków oraz przedstawicieli innych dyscyplin współpracujących z logopedami w procesie diagnozy i terapii pacjentów z zaburzeniami mowy. Konferencja będzie okazją do naukowego dyskursu o redefinicji pojęć funkcjonujących w logopedii i naukach pokrewnych, do przedstawienia najnowszych wyników badań nad komunikacją językową, jej uwarunkowaniami oraz zaburzeniami. Mamy nadzieję, że planowana dyskusja przyczyni się do podniesienia poziomu jakości diagnozy, terapii oraz profilaktyki logopedycznej.

04.10.2016

Mózg – język – komunikacja

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji organizowanej przez Zakład Leksykologii i Logopedii IFP UAM oraz Polski Związek Logopedów, o/Wielkopolski. Konferencja odbędzie się 20 paździenika 2016 w Poznaniu, Collegium Maius, ul. Fredry 10. Zapraszamy do udziału w konferencji logopedów, neurologopedów, psychologów, pedagogów, fizjoterapeutów i wszystkich zainteresowanych diagnozą i terapią zaburzeń mowy i języka u dzieci oraz osób dorosłych.

24.09.2019

Warsztaty logopedyczne z Profesor UŚ, dr hab. Danuta Plutą-Wojciechowską

W najbliższą sobotę i niedzielę (28-29 września 2019 r.) w Instytucie Filologii Polskiej UJK odbędą się warsztaty logopedyczne. Poprowadzi je Danuta Pluta-Wojciechowska, Profesor Uniwersytetu Śląskiego w Zakładzie Socjolingwistyki i Społecznych Praktyk Komunikowania, autorka licznych publikacji naukowych, monografii, rozpraw i artykułów z zakresu logopedii. Pani Profesor jest też cenionym logopedą zajmującym się diagnozą i terapią szeroko pojętych zaburzeń mowy.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах