Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 24.10.2019 g.14:30
Дата размещения: 22.10.2019

Zgubiony i odnaleziony XXI tom Dzienników Żeromskiego. Tajemnica Zofii Stamirowskiej / Odczyt dr K. Sobolewskiej

Начало событияВид события:
Лекция
Местность:
Warszawa

Oddział Warszawski Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego zaprasza na odczyt dr Katarzyny Sobolewskiej "Zgubiony i odnaleziony XXI tom Dzienników Żeromskiego. Tajemnica Zofii Stamirowskiej". Odczyt odbędzie się 24 października o godz. 14:30 w Warszawie.

Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%C5%BBeromski_przy_biurku.jpg

Oddział Warszawski Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego zaprasza na odczyt dr Katarzyny Sobolewskiej Zgubiony i odnaleziony XXI tom Dzienników Żeromskiego. Tajemnica Zofii Stamirowskiej.

Wprowadzenie Autorki:

W 1969 roku Zofia Stamirowska, językoznawczyni i dialektolog, współpracownica Kazimierza Nitscha i twórczyni Pracowni Słownika Gwar Ostródzkiego, Warmii i Mazur w Zakładzie Językoznawstwa IJP PAN, przekazała do Biblioteki Narodowej nieznany badaczom manuskrypt Stefana Żeromskiego. Został on wydany w 1973 r. jako Dzienników tom odnaleziony. Gdzie i kiedy zaginął pisarzowi? W jakich warunkach przetrwał dwie wojny światowe? Jak trafił do rodziny Stamirowskich i dlaczego tak późno się odnalazł? Zapraszam do wysłuchania tej niezwykłej historii.

Odczyt odbędzie się 24 października o godz. 14:30 w Warszawie, przy ul. Ratuszowej 11, w sali 632 (Instytut Języka Polskiego PAN).

Информация

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах