Событие
Zookrytyka i Zagłada
Bardzo gorąco zapraszamy Państwa do udziału w dyskusji o książkach "Realizm ekologiczny. Od ekokrytyki do zookrytyki w literaturze polskiej" Anny Barcz (Katowice, 2016) i „Dlaczego gęsi krzyczały? Zwierzęta i Zagłada w literaturze polskiej XX i XXI wieku" Piotra Krupińskiego.
Spotkanie z autorami, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17.00 na Sali Rady Wydziału Filologicznego UŚ, poprowadzą Beata Mytych-Forajter i Marta Tomczok.
Информация
Смотреть также
Panel dyskusyjny o książce Piotra Krupińskiego „Dlaczego gęsi krzyczały? Zwierzęta i Zagłada w literaturze polskiej XX i XXI wieku"
Zespół Badań nad Literaturą Zagłady w IBL PAN zaprasza na panel dyskusyjny o książce Piotra Krupińskiego „Dlaczego gęsi krzyczały? Zwierzęta i Zagłada w literaturze polskiej XX i XXI wieku".
Seminarium posthumanistyczne
Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych UŁ zaprasza 28 lutego (wtorek) o godz. 18.00 (pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5) na seminarium posthumanistyczne, poświęcone książkom
Pamięć Zagłady w polsko- i niemieckojęzycznej literaturze autorek i autorów drugiego i trzeciego pokolenia post-Szoa
Międzynarodowa konferencja naukowa: „Pamięć Zagłady w polsko- i niemieckojęzycznej literaturze autorek i autorów drugiego i trzeciego pokolenia post-Szoa”.
Atlas Literatury Zagłady – o cyfrowych topografiach Holokaustu
Koncepcja została opracowana przez Zakład Badań nad Literaturą Zagłady IBL PAN oraz zespół Nowej Panoramy Literatury Polskiej IBL PAN. O "Atlasie" mówić będą prof. Bartłomiej Szleszyński, prof. Jacek Leociak, dr Bartłomiej Krupa, dr Kajetan Mojsak (IBL PAN).