Полонистический бюллетень

Новость

Событие
Дата размещения: 26.06.2021

Nauki humanistyczne i społeczne potrzebują więcej otwartości. (Sprawozdanie ze spotkania OPERAS-PL – komunikacja w humanistyce i naukach społecznych)

– To, co dzieje się w Centrum Humanistyki Cyfrowej ma olbrzymie znaczenie dla całej humanistyki i nauk społecznych – mówił na spotkaniu “OPERAS-PL – komunikacja w humanistyce i naukach społecznych” prof. Stanisław Filipowicz, wiceprezes Polskiej Akademii Nauk. 

17 czerwca Centrum Humanistyki Cyfrowej (CHC) Instytutu Badań Literackich PAN przedstawiło nową inicjatywę OPERAS-PL, skierowaną do nauk humanistycznych i społecznych (HS), która stawia sobie za cel rozwijanie i umiędzynarodowienie polskich czasopism i wydawnictw w otwartym dostępie (OA) oraz upowszechnianie w polskim środowisku naukowym infrastruktury badawczej, budowanej przez europejskie konsorcjum OPERAS. 

Serdecznie zapraszamy do lektury sprawozdania z tego wydarzenia!

Информация

Ключевые слова:
Дата размещения:
26 июня 2021; 14:12 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
26 июня 2021; 14:12 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

24.01.2022
Они ушли

Zmarł Profesor Jacek Trznadel

W niedzielę 23 stycznia zmarł Jacek Trznadel, historyk literatury, krytyk literacki, pisarz, poeta, tłumacz.

21.01.2022
Проект

"Pisma Henryka Sienkiewicza. Edycja krytyczna pierwsza. Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości"

Projekt "Pisma Henryka Sienkiewicza. Edycja krytyczna pierwsza. Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości" to tytuł projektu, którym pokieruje prof. Jolanta Sztachelska z Uniwersytetu w Białymstoku.

19.01.2022
Соревнование

Wyniki konkursu NPRH Dziedzictwo narodowe

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki 9 edycji Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki w module Dziedzictwo narodowe. Do konkursu zgłoszono 268 wniosków. Minister Edukacji i Nauki zakwalifikował do finansowania 39 projektów na łączną kwotę prawie 40 mln zł.

17.01.2022
Журнал

Zaproszenie do publikacji w roczniku „Prace Filologiczne. Literaturoznawstwo”

Redakcja punktowanego rocznika naukowego „Prace Filologiczne. Literaturoznawstwo” w roku 2023 planuje wydanie numeru o dwuznacznym tytule: Zaniedbane tropy.

07.01.2022
Событие

Przedłużony termin zgłaszania wystąpień na konferencję "Język trzeciego tysiąclecia XII: Język na pograniczach komunikacji / Language of the Third Millennium XII: From Language to Communication and Beyond"

Termin przyjmowania zgłoszeń na konferencję, która odbędzie się w Krakowie w dniach 23-25 marca 2022 r., został przedłużony do 20 stycznia 2022.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах