Новость
OPERAS Scientific Advisory Committee – zaproszenie do udziału w naborze
OPERAS tworzy naukowy komitet doradczy i zaprasza do niego badaczy, wydawców, bibliotekarzy, inżynierów, którzy są ekspertami w jednym lub kilku z poniższych tematów: nauki społeczne i humanistyczne, komunikacja naukowa, otwarta nauka, infrastruktura cyfrowa.
Scientific Advisory Committee będzie niezależnym organem, w skład którego wejdzie od 5 do 10 ekspertów, udzielającym rad i zaleceń zgromadzeniu wykonawczemu OPERAS w zakresie obecnych i przyszłych projektów etycznych, naukowych i technicznych, jak również działań w ramach systemu OPERAS.
OPERAS oferuje:
- różnorodne, ambitne i interesujące zadania realizowane wspólnie z europejskimi i międzynarodowymi ekspertami;
- ciekawe dyskusje i podejmowanie decyzji w atmosferze współpracy;
- możliwość kształtowania przyszłości otwartej nauki dla nauk humanistycznych i społecznych w Europie.
Rekrutacja jest otwarta zarówno dla osób na wczesnym etapie kariery zawodowej, jak i dla doświadczonych specjalistów i naukowców. Przy wyborze kandydatów dąży się do zapewnienia równowagi płci.
Ostateczny termin składania zgłoszeń: 25 czerwca 2020 r.
Szczegółowe informacje: https://operas.hypotheses.org/4129
Информация
Смотреть также
"Forum Akademickie" - rozmowa z prof. Mikołajem Sokołowskim, przewodniczącym Rady NPRH
O nowych konkursach w ramach NPRH, otwarciu humanistyki na interdyscyplinarność i współpracę międzynarodową na łamach "Forum Akademickiego" z prof. Mikołajem Sokołowskim rozmawia Piotr Kieraciński. Gorąco zachęcamy do lektury tekstu "Co dalej z Narodowym Programem Rozwoju Humanistyki?".
Polonistyka i UX Writing. Zapraszamy na otwarte seminarium „Biuletynu Polonistycznego”
Już 7 listopada w godzinach 15.00-16.00 odbędzie się otwarte seminarium online dotyczące społecznego odbioru polonistyki i możliwości wykorzystania kompetencji polonistycznych w pracy zawodowej.
"Monitor Wołyński" o projekcie "Kobieca strona poezji"
Zachęcamy do lektury artykułu w "Monitorze Wołyńskim", dotyczącego projektu "Kobieca strona poezji...", którego realizacja dobiega końca w październiku tego roku.
Nowy odcinek podcastu - o medycynie narracyjnej i humanistyce medycznej!
O medycynie narracyjnej i szerzej, o humanistyce medycznej, związkach polonistyki i językoznawstwa z medycyną rozmawiają Mariola Wilczak, redaktor naczelna „Biuletynu Polonistycznego” i kierowniczka projektu „Polonistyka wobec wyzwań współczesnego świata”, oraz dr Marta Chojnacka-Kuraś, językoznawczyni w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Wydziału Polonistyki UW i Pomagisterskich Studiów Logopedycznych UW, członkini i sekretarz Zespołu Języka w Medycynie Rady Języka Polskiego PAN oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej; autorka prac o tematyce lingwistycznej oraz interdyscyplinarnej, dotyczących m.in. semantyki bólu we współczesnej polszczyźnie, językowych reprezentacji doświadczenia choroby, medycyny narracyjnej i komunikacji medycznej.
Forum Akademickie o naszym projekcie
Na łamach najnowszego internetowego wydania "Forum Akademickiego" można przeczytać artykuł o projekcie "Polonistyka wobec wyzwań współczesnego świata". Zachęcamy do lektury!