Upoluj swoją książkę

Konkurs
9 listopada 2017 - 10 listopada 2017

Zgodnie z naczelną ideą akcji „Upoluj swoją książkę” uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do pilotażowej odsłony akcji zostanie zaproszonych 1000 liceów ogólnokształcących oraz gimnazjów, w których powstają licea. Udział w niej nie wiąże się z żadnymi kosztami, a o przystąpieniu do akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

W ramach projektu do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Projekt zostanie wsparty szeroką kampanią promocyjną, mającą kreować modę na czytanie, realizowaną między innymi przez najpopularniejszych polskich youtuberów. Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół. Aby zgłosić szkołę do akcji, należy do 10 października wypełnić formularz pod adresem: szkoly.czytajpl.pl. Na adres każdej szkoły zostaną przesłane trzy plakaty, które należy umieścić w widocznym, ogólnodostępnym miejscu, tak aby wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w akcji. Materiały zostaną zaadresowane na nazwisko wskazanego w formularzu koordynatora akcji w danej szkole (np. nauczyciel lub bibliotekarz).

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od czterech lat realizują ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo „Czytaj PL”, obejmującą dotychczas swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pytania związane z projektem można kierować na adresy:

g.dul@instytutksiazki.pl, k.humeniuk@instytutksiazki.pl

Do pobrania:

Szczegóły wydarzenia:

Organizatorzy:

Termin zgłaszania uczestników: 9 października 2017 22:00

Opłata: bez opłat

Słowa kluczowe: szkoła, czytelnictwo, promocja, „Czytaj PL”, e-book,

Data dodania wydarzenia: 5 października 2017; 23:36

* *

Nie mogę uzyskać dostępu
do swojego konta
Pomoc

utwórz konto