Konkurs
I Edycja konkursu na najlepszą niepublikowaną rozprawę naukową
Archiwum Kobiet w Instytucie Badań Literackich PAN oraz Fundacja Archiwum Kobiet ogłaszają I edycję konkursu na najlepszą niepublikowaną rozprawę naukową.
Regulamin I edycji konkursu
1. Nagrodą w konkursie jest publikacja rozprawy w serii Lupa Obscura Wydawnictwo IBL – w roku przyznania nagrody (pozycje dotąd wydane w serii – patrz: http://wydawnictwo.ibl.waw.pl/serie‑wydawnicze/lupa‑obscura).
2. W ramach naboru mogą być zgłaszane rozprawy naukowe w języku polskim z zakresu nauk humanistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem prac z zakresu women lub gender studies, queer studies, historii polskiego feminizmu.
3. Koszty związane z publikacją rozprawy poniesie Fundacja Archiwum Kobiet.
4. Jury zastrzega sobie możliwość nieprzyznania żadnej nagrody w konkursie.
5. W skład jury konkursu wchodzą osoby z Komitetu Redakcyjnego serii Lupa Obscura Wydawnictwo IBL PAN: dr hab. Monika Rudaś‑Grodzka (przewodnicząca), prof. IBL PAN, prof. dr hab. Anna Nasiłowska, dr Katarzyna Nadana‑Sokołowska, dr Katarzyna Stańczak‑Wiślicz, dr hab. Danuta Zawadzka, prof. UwB, dr hab. Agnieszka Mrozik, dr Ewangelina Skalińska, dr Iwona Misiak, mgr Agnieszka Wróbel. 6.
Zgłoszenie rozprawy do naboru w trybie konkursowym powinno zawierać:
a) elektroniczną wersję rozprawy (plik pdf), zawierającą jej tytuł, imię i nazwisko autora, informację o jego stopniu/tytule naukowym oraz afiliacji; informację o tym, czy przedstawiona praca została obroniona jako doktorat.
b) dane kontaktowe autora pracy (telefon, e‑mail);
c) oświadczenie o zapoznaniu się z polityką prywatności IBL PAN (dostępnej pod adresem: https://ibl.waw.pl/pl/polityka‑prywatnosci) i zgodzie na przetwarzanie przez IBL PAN danych osobowych autora zgłaszanej pracy w zakresie związanym z uczestnictwem w konkursie, w tym ogłoszeniem jego wyników, archiwizacją dokumentów konkursowych oraz promocją serii Lupa Obscura (por. zał. nr 2)
d) oświadczenie, że praca jest oryginalna i wcześniej niepublikowana.
7. Prace należy przesłać w terminie do 20 lutego 2024 r. na adres: archiwumkobiet@ibl.waw.pl.
8. Wersja elektroniczna pracy będzie przechowywana w elektronicznym archiwum konkursu. Rozprawa będzie rozsyłana elektronicznie tylko członkom jury konkursu.
9. Ogłoszenie wyników I edycji konkursu nastąpi do końca maja 2024 r. Informacje o wynikach konkursu zostaną opublikowane na Facebook AK i stronie internetowej IBL PAN oraz rozesłane drogą mailową wszystkim uczestnikom naboru.
10. Decyzja jury jest ostateczna; jury nie udostępnia recenzji prac zgłoszonych w konkursie; od decyzji jury nie ma odwołania.
11. Pytania w sprawie konkursu należy kierować na adres archiwumkobiet@ibl.waw.pl lub osoby pełniącej funkcję sekretarza konkursu, dr Katarzyny Nadanej‑Sokołowskiej: katarzyna.nadana‑sokolowska@ibl. waw.pl.
12. Zgłoszenie rozprawy w naborze jest równoznaczne z nieodwołalną zgodą na publikację książki w serii Lupa Obscura zgodnie z jej zasadami redakcyjnymi, layoutem i grafiką. W szczególności autor zgadza się na współpracę z wyznaczonym przez Komitet serii redaktorem prowadzącym i redaktorem językowym.
13. Wszelkie zmiany w kształcie rozprawy zaproponowane przez Jury Konkursu, redaktora prowadzącego lub redaktora językowego będą dokonywane we współpracy z autorem i po jego zgodzie.
14. Prace wydawnicze nad rozprawami wybranymi do druku zaczynają się po ogłoszeniu wyników konkursu i powinny się zakończyć w grudniu tego samego roku. Rokiem wydania pracy jest rok złożenia rozprawy w konkursie.
15. Laureat konkursu zobowiązuje się podpisać umowę z Wydawnictwem IBL PAN, dotyczącą publikacji książki oraz udostępnienia jej w przyszłości książki w otwartym dostępie (por. zał nr 1).
Informacje
Zobacz także
KONKURS RECYTATORSKI „POLSKA POEZJA XX I XXI WIEKU” (trzecia edycja)
Olsztyn, 12 grudnia 2016 r.
Dyplomy dla Warszawy
Konkurs „Dyplomy dla Warszawy“ ma na celu wspieranie zainteresowania młodych uczonych i środowiska akademickiego współczesnym rozwojem stolicy. Nagrody przyznawane są autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju miasta.
Mój doktorat w 180 sekund – 4. edycja konkursu
Ośrodek Kultury Francuskiej UW wraz z Ambasadą Francji zapraszają doktorantów do wzięcia udziału w 4. edycji konkursu.
Konkurs na napisanie utworu dramatycznego inspirowanego życiem i/lub twórczością Violetty Villas
Jury Konkursu na sztukę teatralną inspirowaną życiem i twórczością Violetty Villas w składzie: Piotr Sieklucki (przewodniczący), Tomasz Kireńczuk i Dominik Nowak po przeczytaniu 48 tekstów nadesłanych na konkurs postanowiło jednomyślnie przyznać Główną Nagrodę w wysokości 10 000 zł Tomaszowi Kaczorowskiemu, za sztukę teatralną pt. „Las Villas”.