Konkurs
Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego ogłosiła kolejną edycję konkursu na wsparcie finansowe badań z filozofii, socjologii, historii literatury polskiej, historii Polski i historii nauki.
O Stypendium mogą starać się magistrzy, doktoranci i doktorzy do 40. roku życia. Wnioski można składać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://kronos.org.pl/stypendium-cieszkowskiego-wniosek/
Program przewiduje 5 lub 6 stypendiów w wysokości około 20 tysięcy złotych. O ilości i wysokości stypendiów zdecyduje Kapituła Stypendium.
Lista stypendystów zostanie ogłoszona nie później niż w ciągu trzech miesięcy od dnia zakończenia naboru wniosków.
Partnerem programu jest Fundacja PZU.
Informacje
Zobacz także
Konkurs na stypendium imienia Anny Stadnickiej
Fundacja im. Maurycego Mochnackiego rozpoczęła przyjmowanie wniosków w ramach IV edycji Stypendium im. Anny Stadnickiej. Fundacja przyzna stypendia pieniężne dla wyróżniających się doktorantów studiów literaturoznawczych z wszczętym przewodem doktorskim, których przygotowywana rozprawa naukowa dotyczy istotnych tematów z historii literatury i kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem XIX i XX wieku. Jednym z celów statutowych Fundacji jest wspieranie młodych badaczy, którzy poświęcili się studiom z zakresu historii literatury polskiej, krytyki literackiej, publicystyki społeczno-politycznej, historiografii, muzyki i teatru.
Pobyty naukowe dla niemieckich uczonych Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła 23 konkurs o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta. Celem stypendium jest uhonorowanie osiągnięć naukowych laureatów oraz stymulowanie długofalowej współpracy między polskimi i niemieckimi badaczami. Stanowi ono odpowiednik Humboldt-Forschungspreis – prestiżowego wyróżnienia dla uczonych zagranicznych niemieckiej Fundacji Aleksandra von Humboldta.
Stypendium imienia Aleksandra von Humboldta
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz dwudziesty pierwszy ogłosiła konkurs o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta. Laureaci - wybitni uczeni niemieccy - mogą przyjechać do Polski na pobyty naukowe, trwające od 3 do 6 miesięcy. Wysokość stypendium wynosi 4 000 € miesięcznie.
Konkurs imienia Olgi Rok
Ruszyła VII edycja konkursu imienia Olgi Rok, kóry ma na celu wsparcie rozwoju osobistego bibliotekarek z całej Polski oraz zebranie i docenienie historii kobiet mobilizujących siebie i innych do poszukiwania nowych rozwiązań, do przełamywania stereotypów, wspierających rozwój swoich społeczności.