Konkurs
Nasłuchiwanie: Niepodległość. Konkurs na oryginalny dramat radiowy
W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Program Trzeci Polskiego Radia i Teatr Polskiego Radia zapraszają do wzięcia udziału w konkursie dramat radiowy Nasłuchiwanie: Niepodległość.
Trójka i Teatr Polskiego Radia ogłaszają konkurs na dramat radiowy NASŁUCHIWANIE: NIEPODLEGŁOŚĆ. Wyróżnione prace zastaną zaprezentowane jeszcze w tym roku na antenie Programu III. Celem konkursu jest rozwój polskiej dramaturgii radiowej, dlatego ważnym kryterium oceny nadsyłanych utworów będzie oryginalna poetyka tekstów przeznaczonych do realizacji dźwiękowej i ich długość związana z radiowym formatem słuchowiska.
W 2018 roku – roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - temat konkursu odnosi się do historii. Ma jednak charakter uniwersalny, a zakres skojarzeń związanych z kluczowym pojęciem NIEPODLEGŁOŚCI pozostaje wyłączoną domeną artystów.
Na teksty inspirowane wydarzeniami, które doprowadziły do powstania wolnej Polski, a także samym pojęciem niepodległości, czekamy do końca września. W listopadzie jury ogłosi nazwiska laureatów. Wręczenie nagród odbędzie się podczas maratonu słuchowisk „NASŁUCHIWANIE” w Instytucie Teatralnym w Warszawie, a w listopadzie i grudniu usłyszymy je na antenie Programu III. Słuchowiska zostaną też udostępniane w internecie w formie podcastów. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. 10 000 za I miejsce, 7 000 za II miejsce, 5 000 za III miejsce oraz dwa wyróżnienia po 2 000 złotych.
Jury konkursu tworzą:
- Dominika Kluźniak
- Krzysztof Czeczot
- Jacek Kopciński
- Mariusz Cieślik
- Wawrzyniec Kostrzewski
Partnerem konkursu jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Ośrodek Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym IBL PAN.
Objętość tekstu nie może przekraczać 30 stron wydruku komputerowego. Na podstawie tekstu zostanie zrealizowane ok. 45-minutowe słuchowisko.
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.
Informacje
Powiązane z konkursem
Zobacz także
Konkurs na oryginalny dramat radiowy – NASŁUCHIWANIE
Program III Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. Tegorocznym hasłem jest „Gościnność”.
II Edycja Konkursu o Nagrodę im. Janusza Kurtyki
Fundacja im. Janusza Kurtyki serdecznie zaprasza do udziału w II Edycji Konkursu o Nagrodę im. Janusza Kurtyki. Edycja przypadająca na 2018 r. pokrywa się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W odpowiedzi na tę wyjątkową okoliczność, tematyka II Edycji Konkursu brzmi: Przestrzeń polskiej Niepodległości.
#WOLNOŚĆ – czytaj dalej
Z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej zainicjowała konkurs #WOLNOŚĆ – czytaj dalej na powieść z wątkami niepodległościowymi dla młodzieży. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie młodzieży jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach narodu polskiego, jakim było odzyskanie suwerennego i niepodległego Państwa Polskiego.
Odrodzona po latach niewoli – kompendia wiedzy: encyklopedie, słowniki, leksykony, katalogi, etc.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił konkurs na realizację projektów w module „Fundamenty” Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki pod nazwą Odrodzona po latach niewoli – kompendia wiedzy: encyklopedie, słowniki, leksykony, katalogi, etc. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie kompendiów prezentujących w sposób syntetyczny, pogłębiony, a równocześnie oryginalny dotychczasową wiedzę na temat zjawisk związanych z odzyskiwaniem i odzyskaniem przez Polskę niepodległości.