Полонистический бюллетень

Конкурс

Дата размещения: 27.07.2018
Подача завок до: 30.09.2018

Nasłuchiwanie: Niepodległość. Konkurs na oryginalny dramat radiowy

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Program Trzeci Polskiego Radia i Teatr Polskiego Radia zapraszają do wzięcia udziału w konkursie dramat radiowy Nasłuchiwanie: Niepodległość.

 

Trójka i Teatr Polskiego Radia ogłaszają konkurs na dramat radiowy NASŁUCHIWANIE: NIEPODLEGŁOŚĆ. Wyróżnione prace zastaną zaprezentowane jeszcze w tym roku na antenie Programu III. Celem konkursu jest rozwój polskiej dramaturgii radiowej, dlatego ważnym kryterium oceny nadsyłanych utworów będzie oryginalna poetyka tekstów przeznaczonych do realizacji dźwiękowej i ich długość związana z radiowym formatem słuchowiska.

W 2018 roku – roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - temat konkursu odnosi się do historii. Ma jednak charakter uniwersalny, a zakres skojarzeń związanych z kluczowym pojęciem NIEPODLEGŁOŚCI pozostaje wyłączoną domeną artystów.

Na teksty inspirowane wydarzeniami, które doprowadziły do powstania wolnej Polski, a także samym pojęciem niepodległości, czekamy do końca września. W listopadzie jury ogłosi nazwiska laureatów. Wręczenie nagród odbędzie się podczas maratonu słuchowisk „NASŁUCHIWANIE” w Instytucie Teatralnym w Warszawie, a w listopadzie i grudniu usłyszymy je na antenie Programu III. Słuchowiska zostaną też udostępniane w internecie w formie podcastów. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. 10 000 za I miejsce, 7 000 za II miejsce, 5 000 za III miejsce oraz dwa wyróżnienia po 2 000 złotych.

Jury konkursu tworzą:

- Dominika Kluźniak

- Krzysztof Czeczot

- Jacek Kopciński

- Mariusz Cieślik

- Wawrzyniec Kostrzewski

Partnerem konkursu jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Ośrodek Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym IBL PAN.

Objętość tekstu nie może przekraczać 30 stron wydruku komputerowego. Na podstawie tekstu zostanie zrealizowane ok. 45-minutowe słuchowisko.

Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Информация

Дата размещенияСкачать:
Дата размещения:
27 июля 2018; 10:45 (Piotr Bordzoł)
Дата правки:
6 августа 2018; 10:37 (Piotr Bordzoł)

Начало событияСвязанное с конкурсом


Смотреть также

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах