Полонистический бюллетень

Конкурс

Дата размещения: 11.07.2019
Подача завок до: 31.08.2019

Konkurs na oryginalny dramat radiowy – NASŁUCHIWANIE

Program III Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAIKS zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. Tegorocznym hasłem jest „Gościnność”.

„Gościnność” – jak czytamy w informacji organizatorów – „To pojęcie głęboko zakorzenione w polskiej kulturze, obyczajowości i mentalności. W dawnej Polsce gościnność była cnotą, zobowiązaniem i przywilejem, a wizyta gościa największym świętem, o czym przypominało znane przysłowie <<Gość w dom, Bóg w dom>>. Przez wieki szczyciliśmy się gościnnością, ale czy serdeczność i życzliwość wobec przybysza nadal nas wyróżnia pośród innych narodów? Czy potrafimy być gościnni? Jak przejawia się nasza gościnność w życiu codziennym? Co oznacza gościnność w świecie współczesnym?”

Konkurs ma na celu rozwój polskiej dramaturgii radiowej, dlatego ważnym kryterium oceny nadsyłanych utworów będzie oryginalna poetyka tekstów przeznaczonych do realizacji dźwiękowej i ich długość związana z radiowym formatem słuchowiska.

Wyróżnione prace zastaną zaprezentowane  na antenie Programu 3 Polskiego Radia.  

Nazwiska lauretatów zostaną ogłoszone w listopadzie. Wręczenie nagród odbędzie się podczas maratonu słuchowisk „NASŁUCHIWANIE” w Instytucie Teatralnym, a od listopada kolejne nagradzane słuchowiska będą prezentowane na antenie Trójki. Zostaną też udostępnione na stronie polskieradio.pl/trojka w formie podcastów.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne. 10 000 za I miejsce, 7 000 za II miejsce, 5 000 za III miejsce oraz dwa wyróżnienia po 3 000 złotych

Информация

Смотреть также

14.11.2016

Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców – Kurs Romański 2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza konkurs na przeprowadzenie w okresie przerwy międzysemestralnej w 2017 r. (styczeń-luty) ”Kursu Romańskiego 2017” dla wyróżniających się studentów lektoratów i polonistyk zagranicznych ośrodków akademickich. Do udziału w konkursie MNiSW zaprasza szkoły wyższe nadzorowane przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego.

29.12.2016

Letnie Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców – lipiec i sierpień 2017

Letnie Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców – kursy lipcowe 2017

21.05.2017

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego na Uniwersytecie Zielonogórskim

Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego wraz z Instytutem Filologii Polskiej organizują po raz trzeci konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. "Potyczki z Polszczyzną". Będziemy gościć siedem drużyn z regionu, które reprezentują szkoły: I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, II Ogólnokształcące Liceum Ekologiczne z Odziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze, V Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze, I Liceum Ogólnokształcące w Świebodzinie, Liceum Ogólnoszktałcące w Sulechowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie. Po części konkursowej zapraszamy na wykład prof. zw. dr hab. Mariana Bugajskiego poświęcony kulturze języka.

24.10.2017

MÓJ JĘZYK OJCZYSTY, CZYLI NAJTRUDNIEJSZE SŁOWO

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w 2017 roku Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w trzeciej edycji konkursu poświęconego językowi polskiemu!

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах