Oferta edukacyjna
Studia Podyplomowe Animacji Czytelnictwa, Informacji Naukowej i Bibliotekarstwa
Najbliższa rekrutacja na Studia Podyplomowe Animacji Czytelnictwa, Informacji Naukowej i Bibliotekarstwa już od 12 czerwca 2017. Potrwa ona do 17 września 2017.
Celem Studiów Podyplomowych Animacji Czytelnictwa, Informacji Naukowej i Bibliotekarstwa jest przygotowanie absolwenta do pracy na różnego typu stanowiskach związanych z animacją czytelnictwa, przetwarzaniem, opracowaniem, organizowaniem i udostępnianiem dokumentów i informacji; wyposażenie go w wiedzę i kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu bibliotekarza i pracownika informacji. Studia przygotowują przede wszystkim do pracy w bibliotekach publicznych, naukowych i szkolnych (opcjonalnie). Kompetencje absolwenta mogą być również przydatne w innych instytucjach kultury, takich jak księgarnie, wydawnictwa, archiwa, domy kultury. Program Studiów zapewnia też doskonalenie posiadanych już umiejętności.
Wymagania dotyczące wykształcenia kandydata: Studia wyższe (licencjackie lub magisterskie). Do uzyskania specjalizacji nauczyciel-bibliotekarz wymagane jest też przygotowanie pedagogiczne (specjalizacja jest przeznaczona wyłącznie dla nauczycieli).
Strona internetowa: http://spacinib.uwb.edu.pl/
Kierownik Studiów: dr hab. Anna Nosek anna.nosek@poczta.onet.pl
Sekretarz: mgr Marta Bulwin m.bulwin@uwb.edu.pl
Dane teleadresowe: Plac Uniwersytecki 1, 15-420 Białystok, pokój 87, tel. 85 745 74 31
Przebieg rekrutacji:
1. Rejestracja w systemie IRK.
2. Dokonanie opłaty manipulacyjnej w wysokości 80 zł.
3. Dostarczenie kompletu dokumentów (należy mieć przy sobie potwierdzenie dokonania opłaty manipulacyjnej).
Dokumenty należy składać w sekretariacie studiów pn.-pt. w godz. 9.30-15.00
Informacje
Zobacz także
Podyplomowe Studia Edytorskie
Tematyka i program studiów: Studia przeznaczone są dla posiadaczy tytułu zawodowego magistra lub licencjata (przede wszystkim takich kierunków jak polonistyka, historia, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa). Program obejmuje problematykę edytorstwa naukowego, w odniesieniu do dokumentów z epok dawnych, tekstów z XIX i XX wieku oraz najnowszych zjawisk z dziedziny globalnej komunikacji elektronicznej. W trakcie studiów omawiane są podstawy opracowania i przygotowania do druku różnego rodzaju tekstów literackich i paraliterackich (pamiętniki, listy) dawnych i współczesnych. W ofercie programowej znajdują się m.in. wykłady i konwersatoria dotyczące językowych i grafologicznych podstaw edytorstwa, tekstologii (krytyki tekstu), pracy redakcyjnej, komputerowego przygotowania publikacji do druku. Studia pomogą zdobyć niezbędne kompetencje przyszłym edytorom i redaktorom, pracownikom instytucji wydawniczych, a także badaczom historii czy historykom literatury, którzy chcą zająć się działalnością edytorską.
Podyplomowe Studia "Glottodydaktyka. Nauczanie języka polskiego jako obcego" (III edycja)
Tematyka i program studiów: Studia trwają 2 semestry i obejmują 192 godziny lekcyjne.
Studia doktoranckie z zakresu literaturoznawstwa w IBL PAN
Trwa nabór na stacjonarne studia doktoranckie Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Rekrutacja odbędzie się w drugiej połowie września 2018 roku. Dokładny termin zostanie podany w sierpniu.
Studia doktoranckie na kierunku językoznawstwo
Studia przeznaczone są dla osób z tytułem magistra lub równorzędnym z kierunków: filologicznych lub pokrewnych.