Wydarzenie
Konkurs na napisanie utworu dramatycznego inspirowanego życiem i/lub twórczością Violetty Villas
Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku oraz Teatr Nowy w Krakowie ogłaszają konkurs na napisanie utworu dramatycznego inspirowanego życiem i/lub twórczością Violetty Villas. Celem Konkursu jest propagowanie sztuki dramatopisarskiej oraz pozyskanie nowych, wartościowych tekstów scenicznych. Konkurs adresowany jest zarówno do zawodowych dramaturgów, jak i amatorów. Zgłoszeń dokonywać można do 31 maja 2016 roku na adres konkurs@nowyteatr.pl.
Laureata wskaże jury, które wybierze spośród wszystkich nadesłanych prac tę, która w opinii jurorów spełniać będzie najwyższe wartości artystyczne oraz wszystkie wymogi uwzględnione w Regulaminie. W ramach nagrody wybrany utwór zostanie wystawiony w ramach koprodukcji Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku oraz Teatru Nowego w Krakowie, a laureat otrzyma 10 000 zł brutto.
Informacje
Zobacz także
Kolokwia Dramaturgiczne w Bibliotece Uniwersyteckiej
Katedra Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM oraz Katedra Dramatu, Teatru i Widowisk UAM wraz z Biblioteką Uniwersytecką w Poznaniu zapraszają do udziału w Kolokwiach Dramaturgicznych, które odbędą się w Bibliotece Uniwersyteckiej w dniach 21–23 października.
Międzynarodowy Konwent Lalkarzy „WOKÓŁ ŹRÓDEŁ” w Słupsku
Międzynarodowy Konwent Lalkarzy „WOKÓŁ ŹRÓDEŁ” w Słupsku
Stanisław Ignacy Witkiewicz -konteksty filozoficzne, teatralne i filmowe
Prelegentom proponuje się dwie ścieżki tematyczne w obrębie wskazanych niżej paneli – filozoficzną oraz teatralno-filmową:
Ścieżkami Pisarzy: Kraków zmitologizowany / III Ogólnopolska Konferencja Naukowa
Kraków od wieków zajmuje szczególne miejsce na mapie polskich oraz europejskich wyobrażeń kulturowych. Mitologizacji poddano nie tylko historyczne początki grodu Kraka, jego poszczególne obszary, obiekty oraz bohaterów literackich czy legendarnych, ale też jego późniejsze dzieje i rozwój. Mity krakowskie są wielodyskursywną siatką, która na poziomie symbolicznym oplata miasto i otwiera przed nim nowe formy egzystencji. Ich oddziaływanie od niepamiętnych czasów skłaniało artystów, pisarzy i ludzi kultury do podejmowania z nimi dyskusji, która często prowadziła do demitologizacji poszczególnych aspektów ustrukturyzowanych już wyobrażeń.