Wydarzenie
Magiczna Noc Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej
Spotkanie dla wszystkich miłośników literatury, podczas którego zostaną zaprezentowane różnorodne wątki literatury dla dzieci i młodzieży. W ramach wydarzenia najmłodsi goście będą mogli wziąć udział w wyjątkowych warsztatach, zabawach i konkursach, natomiast dla dorosłych zostaną przygotowane wykłady, spotkania z pisarzami oraz prezentacje polecanej przez łódzkich filologów literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Noc Literatury jest organizowana we współpracy z Wydziałem Filologicznym UŁ, Interdyscyplinarnym Centrum Badań Humanistycznych UŁ, Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego oraz Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej.
Miejsce: Muzeum Miasta Łodzi
Informacje
Zobacz także
Antyczna Noc Literatury
Organizator: Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego Miejsce: hol główny Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15 Wstęp wolny
Sienkiewiczowska Noc Literatury
Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych UŁ serdecznie zaprasza wszystkich do Muzeum Miasta Łodzi w piątek (10 czerwca) od godziny 18.00 na Sienkiewiczowską Noc Literatury, współorganizowaną przez Katedrę Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski, Bibliotekę UŁ, Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych UŁ oraz Muzeum Miasta Łodzi.
"Wolność i wyobraźnia w literaturze dziecięcej" - Ogólnopolska Konferencja Naukowa
Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod tytułem Wolność I wyobraźnia w literaturze dziecięcej będzie poświęcona aspektom wolności i wyobraźni w literaturze i książce dziecięcej, współczesnej i dawnej.
Nabór tekstów do 1 numeru półrocznika naukowego „Czy/tam/czy/tu", temat przewodni: "Polska i zagraniczna literatura dziecięca i jej konteksty"
„Czy/tam/czy/tu" to internetowy półrocznik naukowy, poświęcony zagadnieniom literatury dziecięcej i jej szeroko pojętym kontekstom. Powstanie czasopisma jest wynikiem inicjatywy Ośrodka Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Członkami redakcji są pracownicy naukowi i doktoranci Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, co stanowi efekt działania Humanistycznego Konsorcjum Naukowego. Z kolei członkami Rady Naukowej czasopisma są przedstawiciele sześciu ośrodków z kraju i zagranicy.