Spotkanie poświęcone projektowi DIAMAS
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu poświęconemu projektowi DIAMAS. Wydarzenie online odbędzie się 13 kwietnia 2023 r. o godz. 11.00 na platformie Zoom.
DIAMAS jest projektem finansowanym przez UE, którego celem jest wsparcie wydawnictw diamentowych (wydających czasopisma w otwartym dostępie bez dodatkowych kosztów po stronie autorów i autorek oraz czytelników i czytelniczek) i instytucjonalnych poprzez wyznaczanie standardów, zwiększanie widoczności i promowanie różnorodnego pejzażu wydawniczego.
Rejestracja: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZIkd-GhpzMrE91Ct2MTVp8s8BawNUzPAi8u
Plan spotkania:
- 11.00-11.20 Wprowadzenie do projektu DIAMAS - prezentacja
Opowiemy więcej o projekcie. Głównym celem DIAMAS jest wsparcie wydawnictw diamentowych (wydających czasopisma w otwartym dostępie bez dodatkowych kosztów po stronie autorów i autorek oraz czytelników i czytelniczek) i instytucjonalnych poprzez wyznaczanie standardów, zwiększanie widoczności i promowanie różnorodnego pejzażu wydawniczego poprzez konkretne rozwiązania dla wydawnictw i czasopism.
- 11.20-13.00 (Opcjonalnie, dla chętnych) Możliwość zadania pytań nt. ankiety & warsztaty
Ta druga, “robocza” część spotkania należy do Państwa! Pracownicy Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN pozostaną w gotowości, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące badania i rozwiać wątpliwości. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem PDF z pytaniami przed wydarzeniem. Zachęcamy do wykorzystania tej sesji w sposób najbardziej odpowiedni dla siebie – np. poprzez wyciszenie dźwięku i samodzielne wypełnianie ankiety, zadawanie pytań tylko wtedy, gdy napotkają Państwo problem, czy przeciwnie – czynny udział w dyskusji. Oczywiście nie ma obowiązku zostawania do końca spotkania.
W razie pytań prosimy o kontakt z Martą Błaszczyńską: marta.blaszczynska@ibl.waw.pl.
Informacje
Zobacz także
Diamentowy model OA w Europie - praktyki, finansowanie, wyzwania
Zapraszamy na nadchodzące wydarzenie, otwierające cykl spotkań OPERAS-PL na temat diamentowego modelu otwartego dostępu.
Spotkanie na temat otwartego publikowania naukowego / CRAFT-OA, DIAMAS, PALOMERA
Trzy projekty. Ponad 40 partnerów. Jeden cel: Otwarte publikowanie naukowe.
Spotkanie premierowe: raport o otwartych monografiach
W kwietniu ukazała się publikacja Modele wydawnicze dla otwartych monografii w humanistyce. Raport, będąca efektem ponadrocznych wysiłków – badań i analiz, współ-projektowania, tworzenia, edycji i stylowania wielu osób zaangażowanych w projekt #OtwartaHumanistyka. W procesie brał udział nie tylko zespół CHC, ale także zaproszone do współpracy wydawnictwa naukowe oraz eksperci i ekspertki.
Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" (wydarzenie towarzyszące konferencji "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności")
Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" - tym razem do Olsztyna. O "Biuletynie Polonistycznym" opowiedzą Mariola Wilczak i Przemysław Górecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.40 (Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka, parter, Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). Będzie ono towarzyszyć ogólnopolskiej konferencji naukowej "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności".