Wydarzenie
Warsztaty w ramach projektu "Z komunikacją ku integracji"
W Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego trwają warsztaty w ramach projektu Z komunikacją ku integracji. Spotkania mają na celu pogłębienie poczucia wspólnoty językowej i społecznej wśród młodzieży i osób dorosłych polsko- i obcojęzycznej obecnie zamieszkałych w województwie lubuskim. Uczestnicy projektu biorą aktywny udział w warsztatach, w ramach których uczą się współdziałania i pokonywania barier językowych i kulturowych. Spotkania mają na celu budowanie pozytywnych relacji w środowisku językowym poprzez zrozumienie, naukę i działanie.
Sześć warsztatów zostało poświęconych nawiązaniu relacji międzynarodowych, rozwinięciu umiejętności interpersonalnych, poznaniu walorów Zielonej Góry i województwa lubuskiego, pogłębieniu wiedzy o polskiej kulturze, lekturze i recytacji polskiej literatury.
Warsztaty potrwają do 21 grudnia 2017 r.
Informacje
Zobacz także
Warsztaty przekładowe "Nic dwa razy. O istocie i praktyce tłumaczenia"
20 listopada 2023 w Rzymie, w ramach projektu Kobieca strona poezji, odbędą się warsztaty translatorskie dla studentów z Rzymu, Wilna i Łucka.
Akademia Dobrego Słowa
W piątek 29 listopada 2019 roku odbędą się pierwsze warsztaty w ramach Akademii Dobrego Słowa.
III Warsztaty eFontes "Słowa i rzeczy(wistość) w łacińskim piśmiennictwie polskiego średniowiecza"
W dniach 1-2 grudnia 2021 r. odbędzie się w trybie zdalnym III edycja warsztatów projektu eFontes. Elektroniczny korpus polskiej łaciny średniowiecznej realizowanego ze środków NPRH w Instytucie Języka Polskiego PAN. Organizowane co roku spotkania mają na celu pogłębić naszą wiedzę o piśmiennictwie epoki, a zarazem poddać pod dyskusję najważniejsze aspekty tworzenia korpusu historycznego. W tym roku będziemy obradować w gronie polonistów, latynistów i historyków pod hasłem Słowa i rzeczy(wistość).
Konkurs dla cudzoziemców w ramach projektu "Język oknem na świat"
W ramach projektu "Język oknem na świat" w czerwcu 2017 r. został ogłoszony konkurs z wiedzy o Polsce dla cudzoziemców przebywających w województwie lubuskim. Nagrodą w konkursie był bezpłatny wstęp na kurs języka polskiego dla obcokrajowców na poziomie zaawansowanym. Kurs został zorganizowany przez Instytut Filologii Polskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim.