Wydarzenie
XIII Forum Kultury Słowa "Świadomość językowa dawniej i dziś"
Podczas Forum 22 referaty wygłoszą znawcy problematyki reprezentujący różne dziedziny nauki (językoznawstwo, socjologia, medioznawstwo, psychologia, politologia, prawo). W obrębie zainteresowań referentów znajdą się także zjawiska pokrewne: polityka językowa państwa, procesy normotwórcze i kodyfikacyjne oraz sądy o języku. Zagadnienia te zostaną ukazane w perspektywie historycznej oraz w odniesieniu do współczesności.
Program (wraz z abstraktami) jest dostępny pod tym linkiem:
https://drive.google.com/file/d/1oZ2PhdYN2tSK1Qar4jrXK71xeqBdfnVS/view?usp=sharing.
Forum – po raz pierwszy – będzie miało formę hybrydową: możliwe będzie uczestnictwo stacjonarne oraz zdalne.
Osobom, które wybiorą uczestnictwo stacjonarne, organizatorzy zagwarantują:
• posiłki (obiady oraz przekąski w czasie obrad),
• materiały konferencyjne,
• uczestnictwo w dyskusjach,
• dostęp do nagrań obrad (wystąpień i dyskusji) po zakończeniu konferencji,
• uczestnictwo w wybranych warsztatach (o ile będą wolne miejsca; decyduje kolejność zgłoszeń; na warsztaty należy przynieść własne laptopy z systemem Windows, przeglądarką Google Chrome i narzędziem do obsługi ZIP, na czas warsztatów należy wyłączyć w komputerach zapory lub ograniczyć zakres ich działania),
• uczestnictwo w doktoranckich sesjach plakatowych.
Osobom, które wybiorą uczestnictwo zdalne, organizatorzy zagwarantują:
• uczestnictwo w dyskusjach (przewidujemy streaming obrad),
• dostęp do nagrań obrad (wystąpień i dyskusji) po zakończeniu konferencji.
Opłata konferencyjna to:
• 300 zł brutto (za uczestnictwo stacjonarne),
• 100 zł brutto (za uczestnictwo zdalne).
Opłata konferencyjna nie podlega zwrotowi.
Opłatę należy wnieść na konto Fundacji PRO.PL (Bank Pekao SA, numer rachunku: 95 1240 6410 1111 0010 9020 3188, tytuł przelewu: XIII FKS IMIĘ NAZWISKO UCZESTNIKA (np. XIII FKS Jan Kowalski) do 20.03.2023 r.
Aby wziąć udział w Forum, należy się zarejestrować przez formularz dostępny pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_nl_1ZdI3MKlGBeMIPWFMycOEGj1bdx9oXQz728PpS
GPYMg/viewform?usp=sf_link
W czasie obrad (między sesjami referatów) planowane jest zorganizowanie sesji plakatowych prezentujących badania prowadzone przez doktorantów, a dotyczące tematyki konferencji. Osoby chętne, które chciałyby przedstawić swoje badania, organizatorzy zapraszają do przesyłania propozycji.
Termin nadsyłania zgłoszeń to 20 marca br.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem:
Do 25 marca autorzy wszystkich zgłoszeń zostaną powiadomieni o wynikach.
Autorzy sesji plakatowych będą zwolnieni z opłaty konferencyjnej, będą także mieli zapewnione posiłki w czasie trwania konferencji (organizatorzy nie zapewniają noclegów ani nie zwracają kosztów podróży). W miarę wolnych miejsc będą mogli także uczestniczyć
w warsztatach. Koszt przygotowania plakatów i ich dostarczenia na miejsce konferencji będzie leżał po stronie autorów prezentacji.
Organizatorzy:
Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN (organizator główny)
Uniwersytet Zielonogórski
Fundacja PRO.PL
Komitet Organizacyjny:
dr hab. prof. ucz. Katarzyna Kłosińska – przewodnicząca (RJP)
prof. dr hab. Marian Bugajski (UZ)
dr hab. prof. ucz. Magdalena Steciąg (UZ)
dr hab. prof. ucz. Magdalena Hawrysz (UZ)
dr Agata Hącia (Fundacja PRO.PL)
Informacje
Zobacz także
Nazwy własne w języku i społeczeństwie/ XI Forum Kultury Słowa
Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN wraz z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, Narodowym Centrum Kultury oraz Fundacją PRO.PL mają zaszczyt zaprosić do udziału w XI Forum Kultury Słowa „Nazwy własne w języku i społeczeństwie”, które odbędzie się w dniach 11–13 października 2017 roku w Olsztynie.
IV Forum Doktorantów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów UJK w Kielcach zaprasza do udziału w IV Forum Doktorantów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego pod patronatem JM Rektora UJK. Do sesji referatowej zapraszamy doktorantów UJK oraz doktorantów z innych Uczelni, natomiast do sesji posterowej studentów UJK oraz studentów z innych Uczelni.
Doktoranckie Warsztaty Literaturoznawcze w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim
Nadrzędnym celem przyświecającym organizatorom Doktoranckich Warsztatów Literaturoznawczych w UBB jest integracja środowiska doktoranckiego skupionego w krajowych i zagranicznych Szkołach Doktorskich. Doktorancko-Studenckie Koło Naukowe Literaturoznawców działaja przy Katedrze Polonistyki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego pod patronatem Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej UBB oraz Rady Dyscypliny Literaturoznawstwo UBB.
II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Konstanty Ildefons Gałczyński. Biografia i wyobraźnia"
Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu, Katedra Badań Filologicznych „Wschód- Zachód", Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku oraz Starostwo Piskie mają zaszczyt zaprosić na II Ogólnopolską Konferencję Naukową Konstanty Ildefons Gałczyński. Biografia i wyobraźnia. Konferencja odbędzie się w Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Leśniczówce Pranie w dniach 20-21 września 2023 roku.