Oferta pracy
CELE
Celem Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej jest zapewnienie transparentnego systemu naboru kandydatów na ekspertów oraz jednoczesne zdefiniowanie sposobu postępowania przy naborze na potrzeby:
- oceny wniosków o dofinansowanie (w tym w ramach weryfikacji złożonych protestów),
- realizacji innych działań wynikających z zawartych umów o dofinansowanie projektu w Działaniu 4.4. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (np. ocena śródokresowa, wnioski o zmiany w projektach, raporty końcowe, ekspertyzy innego typu).
ADRESACI
Kandydatem na eksperta może zostać osoba, która spełnia łącznie poniższe przesłanki:
- korzysta z pełni praw publicznych,
- ma pełną zdolność do czynności prawnych,
- nie została skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne lub za umyślne przestępstwo skarbowe,
- ma wiedzę, umiejętności, doświadczenie lub wymagane uprawnienia w wybranej dziedzinie objętej programem operacyjnym, tj. posiada:
- w przypadku kandydata na eksperta w zakresie naukowym – co najmniej stopień naukowy doktora (lub wyższy stopień/tytuł naukowy) oraz udokumentowane co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w zakresie kierowania badaniami naukowymi w okresie ostatnich 5 lat,
- w przypadku kandydata na eksperta w zakresie gospodarczym – co najmniej wykształcenie wyższe (uzyskany tytuł co najmniej mgr, mgr inż. lub równoważny) oraz udokumentowane co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia prac B+R czy transferu wiedzy w sektorze przedsiębiorstw lub zarządzaniu przedsiębiorstwami w okresie ostatnich 5 lat.
OFERTA
Osoba ubiegająca się o status kandydata na eksperta powinna określić dziedzinę lub dziedziny objęte PO IR, w których się specjalizuje oraz posiada wiedzę, kompetencje i doświadczenie i wymagane uprawnienia. W zależności od powyższego, można ubiegać się o status kandydata na eksperta w zakresie naukowym, w zakresie gospodarczym lub w obu tych zakresach.
1. Ekspert w zakresie naukowym wykonuje zadania polegające, w szczególności na:
- sporządzaniu ocen merytorycznych w procesie wyboru projektów do dofinansowania w Działaniu 4.4 PO IR realizowanym przez FNP – zgodnie z kryteriami wyboru projektów przyjętymi przez Komitet Monitorujący PO IR,
- sporządzaniu opinii dotyczących projektów będących w realizacji na etapie, m.in. oceny śródokresowej, wniosków o zmiany w projektach, raportów końcowych, itp. w zakresie m.in. stopnia nowości i oryginalności prowadzonych i/lub zaplanowanych prac badawczo-rozwojowych projektu, rozwoju kadr B+R, itp.
2. Ekspert w zakresie gospodarczym wykonuje zadania polegające, w szczególności na:
- sporządzaniu ocen merytorycznych w procesie oceny wniosków o dofinansowanie w Działaniu 4.4 PO IR realizowanym przez FNP – zgodnie z kryteriami wyboru projektów przyjętymi przez Komitet Monitorujący PO IR,
- sporządzaniu opinii dotyczących projektów będących w realizacji na etapie, m.in. oceny śródokresowej, wniosków o zmiany w projektach, raportów końcowych, itp. w zakresie in. sposobu zarządzania projektem, nowości rezultatów projektu, opłacalności wdrożenia, zapotrzebowania rynkowego na efekty projektu, analizy efektywności wybranej ścieżki transferu wiedzy, itp.
PROCEDURA
Aby złożyć wniosek o umieszczenie w wykazie kandydatek/kandydatów należy:
1.zarejestrować się w systemie elektronicznym udostępnionym przez FNP na stronie wnioski.fnp.org.pl,
UWAGA: Należy zalogować się jako użytkownik (wnioskodawca). Osoby, które nie mają konta powinny je najpierw założyć. Osoby, które posiadają konto recenzenta nie powinny logować się na to konto, ale na konto wnioskodawcy; jeśli go nie posiadają, powinni je najpierw utworzyć.Po zalogowaniu na liście „Dostępnych programów” należy wybrać program „FNP expert database”.
2. wypełnić elektronicznie formularz wniosku o umieszczenie w Wykazie – program „FNP EXPERT DATABASE”,
3. załączyć do elektronicznego formularza wniosku Oświadczenie kandydata na eksperta.
NAJBLIŻSZY TERMIN SKŁADANIA APLIKACJI
Nabór ma charakter ciągły. Siódma runda naboru rozpoczyna się 10 grudnia i potrwa do 12 grudnia 2018 r. do godz. 10:00.
DODATKOWE INFORMACJE
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail: eksperci@fnp.org.pl.
Nabór realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 dla Działania 4.4 „Zwiększenie potencjału kadrowego sektora B+R”
Więcej informacji: https://www.fnp.org.pl/oferta/nabor-ekspertow-fnp/
Informacje
Zobacz także
Koordynator Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki w grupie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce
Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy: organizowanie i przeprowadzanie konkursów na finansowanie badań podstawowych; organizowanie prac Zespołów Ekspertów; analiza pod względem formalnym wniosków złożonych w konkursach; ocena rzetelności i bezstronności opinii przygotowanych przez ekspertów; przedkładanie Dyrektorowi NCN do zatwierdzenia list rankingowych przygotowanych przez Zespoły Ekspertów; współpraca z polskimi i zagranicznymi naukowcami; udział w działaniach NCN obejmujących współpracę międzynarodową; prowadzenie działalności upowszechniającej informacje o konkursach NCN; prowadzenie szkoleń dla wnioskodawców; współpraca z Radą NCN; realizacja innych zadań zleconych przez Dyrektora NCN. Wymagane dokumenty: CV i list motywacyjny; wykaz osiągnięć naukowych, w tym informacje na temat udziału w realizacji projektów badawczych; skan dokumentów potwierdzających wykształcenie, w tym posiadanie stopnia naukowego lub tytułu naukowego; skan dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje; skan podpisanych odręcznie oświadczeń: o niekaralności za umyślne przestępstwo i przestępstwo skarbowe, o korzystaniu z pełni praw publicznych oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wzory oświadczeń dostępne są na stronie www.ncn.gov.pl/BIP w zakładce „Oferty pracy”.
Profesor nadzwyczajny w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo
Dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie ogłasza konkurs na stanowisko: profesora nadzwyczajnego, na pierwszym etacie, na umowę o pracę, na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo .
Ekspert merytoryczny ds. przedmiotów humanistycznych
Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie poszukuje kandydatów na stanowisko Specjalisty (eksperta merytorycznego ds. przedmiotów humanistycznych) w projekcie „Tworzenie programów nauczania oraz scenariuszy lekcji i zajęć wchodzących w skład zestawów narzędzi edukacyjnych wspierających proces kształcenia ogólnego w zakresie kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy”.
Adiunkt (dziennikarstwo)
Oferta pracy w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.