Stypendium
Wschodnia Szkoła Zimowa przeznaczona jest dla studentów ostatniego roku studiów humanistycznych, którzy nie przekroczyli 25. roku życia – przygotowujących prace magisterskie (dyplomowe) z zakresu historii i współczesności Europy Środkowej i Wschodniej (historia, politologia, stosunki międzynarodowe, filologia, socjologia, literatura, kulturoznawstwo, etnologia, geografia, prawo, ekonomia).
I. WARUNKI UCZESTNICTWA
1. Szkoła przeznaczona jest dla studentów ostatniego roku studiów humanistycznych, którzy nie przekroczyli 25 roku życia (w wyjątkowych wypadkach więcej), przygotowujących prace magisterskie lub licencjackie z zakresu historii i współczesności Europy Środkowej i Wschodniej (historia, politologia, stosunki międzynarodowe, socjologia, kulturoznawstwo, etnologia, geografia, prawo, ekonomia).
2. Uczestnikami Szkoły mogą być słuchacze z Europy Wschodniej i Środkowej, krajów bałtyckich, Bałkanów, Azji Środkowej i Kaukazu oraz z Polski.
3. Od kandydatów oczekujemy znajomości języka polskiego i angielskiego w stopniu pozwalającym na rozumienie i korzystanie z wykładów.
4. Program Szkoły składa się z wykładów (wykładowcami będzie międzynarodowe grono specjalistów problematyki regionu) oraz seminariów (do wyboru jedno z kilku seminariów), na których każdy uczestnik Szkoły wygłosi referat z zakresu swojej pracy dyplomowej, a także wizyt w instytucjach oraz udziału w towarzyszącym Szkole programie kulturalnym.
II. WARUNKI FINANSOWE
Zakwalifikowani uczestnicy szkoły mają pokryte koszty pobytu w Szkole (hotel, wyżywienie, udział w wykładach i seminariach oraz imprezach towarzyszących), oraz o częściowe dofinansowanie kosztów podróży (nie dotyczy osób studiujących w Polsce).
III. DOKUMENTY
1. Kandydaci winni wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie www.studium.edu.pl) oraz dołączyć do niego:
a) podanie o przyjęcie wraz z tematem planowanego referatu
b) curriculum vitae wraz z fotografią
c) rekomendację promotora pracy dyplomowej
d) potwierdzenie znajomości języka polskiego, angielskiego
e) zaświadczenie z dziekanatu potwierdzające, że kandydat jest na ostatnim roku studiów
2. Ostateczny termin zgłoszenia do udziału w Szkole upływa 25 stycznia 2025 r.
IV. KWALIFIKACJA
1. Komisja kwalifikacyjna Szkoły podejmie decyzje w sprawie listy uczestników do 1 lutego 2025 r. po czym bezzwłocznie powiadomi wszystkich kandydujących.
2. Formalne zaproszenie do zakwalifikowanych kandydatów Wschodniej Szkoły Zimowej 2025 zostanie wysłane e-mailem nie później, niż 5 lutego 2025 r. Pocztą zostanie wysłany oryginał zaproszenia podpisany przez dyrektora Szkoły.
Właściwe Konsulaty Rzeczypospolitej Polskiej otrzymają listę zakwalifikowanych kandydatów w celu ułatwienia formalności wyjazdowych.
3. Przyjazdy uczestników do Warszawy – 27 lutego. Zajęcia dydaktyczne Szkoły rozpoczną się 28 lutego w Warszawie.
Wyjazd uczestników – 14 marca.
Informacje
Zobacz także
Stypendia Wschodnie 2025
Studium Europy Wschodniej ogłosiło XXV doroczny konkurs na STYPENDIA WSCHODNIE – STUDIA MAGISTERSKIE II STOPNIA.
Stypendia Wschodnie
Studium Europy Wschodniej zaprasza do składania wniosków w XXIV edycji konkursu na Stypendia Wschodnie – studia magisterskie II stopnia.
Stypendia Wschodnie
Studium Europy Wschodniej UW prowadzi nabór w XIX dorocznym konkursie na Stypendia Wschodnie – studia magisterskie II stopnia. Adresatami programu są kandydaci z Europy Wschodniej, Bałkanów, Kaukazu i Azji Środkowej. Preferowane są kandydatury osób mogących już wykazać się osiągnięciami naukowymi lub aktywnością organizacyjną, których dotychczasowe działania i osiągnięcia dają szanse wykorzystania zdobytej specjalizacji w ich własnych krajach w różnych dziedzinach życia naukowego lub publicznego.
Program Stypendialny Rządu RP dla młodych naukowców
Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego ogłosiło nabór do XXII edycji programu dla kandydatów z Europy Wschodniej, krajów Azji Środkowej i Kaukazu.