Полонистический бюллетень

Конкурс

Дата размещения: 13.04.2018
Подача завок до: 30.06.2018

Konkurs im. Bolesława Prusa na felieton

Местность:
Lublin

Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie i Wydawnictwo Episteme zapraszają do udziału w siódmej edycji „Konkursu im. Bolesława Prusa na felieton”.

23 marca 1875 roku w „Kurierze Warszawskim” ukazała się pierwsza kronika tygodniowa Bolesława Prusa. Kroniki ukazywały się do roku 1887 i uczyniły pisarza jednym z najpoczytniejszych publicystów Warszawy. Nawiązując do XIX-wiecznych tradycji gatunku podejmującego różnorodną tematykę i nie chcąc ograniczać wyobraźni uczestników, temat konkursowego felietonu organizatorzy temat konkursu zdefiniowali jako "dowolny".

Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim, skierowanym do wszystkich czytelników (dorosłych i młodzieży). Nagrodami w konkursie są książki z wydawanej przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza i Wydawnictwo Episteme "Edycji krytycznej Pism wszystkich Bolesława Prusa", pióro marki Parker i publikacja nagrodzonych tekstów na łamach lubelskiego magazynu „Lajf” oraz na stronie Polskiego Portalu Kultury O.pl.

Felietony wraz ze zgłoszeniem można nadsyłać na adres: prus@muzeumlubelskie.pl do końca czerwca 2018 roku.

Ogłoszenie wyników nastąpi 20 sierpnia – w 170. rocznicę urodzin Bolesława Prusa.

Начало событияСвязанное с конкурсом


Смотреть также

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах