Конкурс
KONKURS LITERACKI O TRZCINĘ KORTOWA (VI edycja)
REGULAMIN SZÓSTEJ EDYCJI „KONKURSU LITERACKIEGO O TRZCINĘ KORTOWA”
W Konkursie mogą uczestniczyć uczennice i uczniowie gimnazjów, szkół licealnych i techników z województwa warmińsko-mazurskiego. Wybór tematu i formy utworu poetyckiego należy do uczestnika/uczestniczki. Nieprzekraczalny termin nadsyłania utworów pocztą tradycyjną upływa 31 stycznia 2017 r. Liczy się data stempla pocztowego.
Prosimy o nadsyłanie zestawu trzech wierszy w czterech egzemplarzach. Wydruki utworów z dodatkowymi informacjami (imię i nazwisko, adres domowy, e-mail, numer telefonu, klasa; imię i nazwisko polonisty lub opiekuna literackiego, jego e-mail, adres placówki oświatowej) uczestnicy lub szkoły nadsyłają na adres:
Instytut Polonistyki i Logopedii
Wydział Humanistyczny
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
ul. Kurta Obitza 1
10-725 Olsztyn
z dopiskiem na kopercie „O Trzcinę Kortowa”.
Datę rozstrzygnięcia Konkursu przekażemy e-mailem, zostanie podana również na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii: http://www.uwm.edu.pl/polonistyka/ w zakładce „Konkurs Literacki o Trzcinę Kortowa”. Spotkanie uczestników oraz ich opiekunów literackich odbędzie się w budynku Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.
Po ogłoszeniu werdyktu nagrodzone i wyróżnione utwory będą zawieszone na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii, a laureatom zostaną wręczone nagrody rzeczowe. Najlepsze wiersze będą drukowane w „Wiadomościach Uniwersyteckich”.
Skład jury:
prof. zw. dr hab. Zbigniew Chojnowski, dr hab. Beata Tarnowska, prof. UWM, oraz mgr Monika Stępień i lic. Bartosz Ławrynkowicz (przedstawiciele Koła Naukowego Twórczości Literackiej „Ars Scripta”).
W imieniu organizatorów
prof. zw. dr hab. Zbigniew Chojnowski
Информация
Смотреть также
KONKURS RECYTATORSKI „POLSKA POEZJA XX I XXI WIEKU” (trzecia edycja)
Olsztyn, 12 grudnia 2016 r.
Nauczycielskie przesłanie - Wielki Ogólnopolski Konkurs na pamiętniki, wspomnienia, dzienniki i inne wypowiedzi osobiste nauczycieli
Instytut Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Zakład Pedeutologii, Pedagogiki Pracy i Kształcenia Ustawicznego pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego prof. zw. dr hab. Jacka Semaniaka ogłaszają Wielki Ogólnopolski Konkurs na pamiętniki, wspomnienia, dzienniki i inne wypowiedzi osobiste nauczycieli pod hasłem
V edycja konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald
Jesteś doktorem nauk humanistycznych? Twoja praca doktorska dotyczy współczesności i została obroniona w zeszłym roku? Masz szanse na nagrodę w Konkursie imienia prof. Aliny „Inki ” Brodzkiej -Wald. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce czeka na zgłoszenia do 27 lutego 2017 r. Partnerem Konkursu jest Fundacja Tygodnika Polityka.
Nabór zgłoszeń do Nagrody za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego
Do 30 listopada trwa nabór zgłoszeń do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Nagroda zostanie wręczona w dwóch kategoriach: za przekład dzieła oraz za całokształt twórczości translatorskiej. Kto zdobędzie statuetkę oraz odpowiednio 30 000 zł oraz 50 000 zł dowiemy się 6-8 kwietnia 2017 r. podczas Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury „Odnalezione w Tłumaczeniu”.