Конкурс
Popularyzator Nauki
Portal Fundacji PAP "Nauka w Polsce" oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosili XIII edycję konkursu "Popularyzator Nauki". W konkursie "nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką".
Kapituła Konkursu wybierze wybierze jednego laureata Nagrody Głównej. Nagroda może zostać przyznana kandydatowi (osobie, zespołowi, instytucji albo medium), który promuje naukę wyjątkowo twórczo i skutecznie. Nagrody zostaną też przyznane w pięciu kategoriach tematycznych: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media. Redakcja portalu "Nauka w Polsce" przyzna pozaregulaminowe Wyróżnienie im. red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną.
Kandydaci do konkursu mogą się zgłaszać sami, a w przypadku instytucji czy zespołów - za pośrednictwem swoich przedstawicieli. Kandydata do nagrody nominować może każdy, za zgodą zgłaszanego.
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 X 2017 r.
Информация
Смотреть также
Popularyzator Nauki 2016
Prof. Bogusław Pawłowski, dr Piotr Sułkowski, prof. Wojciech Dindorf, Chemiczne Koło Naukowe "Flogiston", Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Zdzisław Cozac zostali laureatami konkursu Popularyzator Nauki 2016, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce i resort nauki. W konkursie nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. Wyniki 12. edycji konkursu ogłoszono w czwartek w Warszawie, podczas uroczystej gali w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).
Popularyzator nauki. 17. edycja konkursu
Ruszyła 17. edycja konkursu Popularyzator Nauki. W ramach projektu nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które popularyzują naukę, pomagają zrozumieć zjawiska zachodzące wokół nas i przybliżają najnowsze wyniki badań.
Ruszyła kolejna edycja konkursu „Popularyzator Nauki”
To już 14. edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, zespoły, media i instytucje popularyzujące naukę. Jak podkreślił przewodniczący Kapituły konkursu - prof. Michał Kleiber - „Popularyzowanie poznawczych celów i osiągniętych wyników prowadzonych badań to dzisiaj niezwykle ważna część misji uczonego”.
III edycja konkursu o Polsko-Amerykańską Nagrodę Naukową PLUS
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i The American Association for the Advancement of Science przyznają nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe osiągnięte w wyniku współpracy polsko - amerykańskiej. Przyznana zostanie parze naukowców – jednemu pracującemu w Polsce, a drugiemu w USA – za wybitne osiągnięcie naukowe w dowolnej dziedzinie, z wyjątkiem sztuk pięknych. Każdy z laureatów otrzyma 5 tys. USD.