Конкурс
X KONKURS TRANSLATORSKI Z LITERATURY AUSTRIACKIEJ
Przedmiotem konkursu są przekłady artystyczne na język polski tekstów prozatorskich autorów austriackich. Konkurs adresowany jest do młodych adeptów sztuki translatorskiej, którzy nie posiadają w dorobku samodzielnej przekładowej publikacji książkowej z zakresu literatury pięknej o objętości większej niż jeden arkusz wydawniczy.
Laureaci konkursu, prócz nagród finansowych i rzeczowych, otrzymają zaproszenie do udziału w bezpłatnych dwudniowych warsztatach translatorskich, które w ramach X edycji łódzkiego Festiwalu Puls Literatury poprowadzi w dniach 24-25 listopada 2017 roku przewodnicząca jury konkursu Sława Lisiecka.
Prace należy nadsyłać do 20 października 2017 roku.
Информация
Смотреть также
VII Konkurs translatorski z literatur anglojęzycznych im. Zbigniewa Batki
Przedmiotem konkursu są przekłady artystyczne na język polski tekstów anglojęzycznych. Konkurs adresowany jest do młodych adeptów sztuki translatorskiej, którzy nie posiadają w dorobku samodzielnej przekładowej publikacji książkowej z zakresu literatury pięknej o objętości większej niż jeden arkusz wydawniczy.
Konkurs dla początkujących tłumaczy literatury polskiej na hebrajski
Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Tel Awiwie ogłaszają konkurs na przekład opowiadania Andrzeja Stasiuka „Babka i duchy” na język hebrajski.
Konkurs literacki "Wyjustowani"
Do 15 listopada 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach konkursu literackiego pn. Wyjustowani. Konkurs adresowany jest do do debiutantów oraz osób po debiucie, mieszczących się w przedziale wiekowym 15-30 lat. Nagrodą w konkursie jest publikacja wybranych tekstów w profesjonalnie przygotowanej antologii. Zgodnie z informacjami organizatorów uczestnik może przesłać maksymalnie jedno opowiadanie nieprzekraczające 15 000 znaków ze spacjami i/lub maksymalnie 5 wierszy.
Nagroda im. T. Kotarbińskiego
Do 28 kwietnia 2017 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursu o nagrodę im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Do konkursu można zgłaszać prace naukowe z zakresu nauk humanistycznych. Celem konkursu jest promocja badań, publikacji humanistycznych i samej humanistyki. Do konkursu można zgłosić pracę, która spełnia następujące wymagania: została opublikowana w języku polskim lub języku podstawowym dla danej dziedziny przez wydawnictwo działające na rynku krajowym; została opublikowana w 2016 roku i jest to jej pierwsze wydanie; jest pracą z zakresu nauk humanistycznych. Prace do konkursu mogą zgłaszać: mająca siedzibę główną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczelnia; podstawowa jednostka organizacyjna takiej uczelni; mający siedzibę główną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej instytut naukowy. Nie można zgłosić do konkursu pracy, której autorem lub współautorem jest członek Kapituły, jej Sekretarz bądź członek rodziny lub osoba bliska tych osób.