- z
- 19
Продвигаемое
Humanistyka architektoniczna
заочное Институт литературных исследований PANIBL PAN ogłasza nabór na studia podyplomowe "Humanistyka architektoniczna", realizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki w ramach edycji 2024/2025 w trybie hybrydowym.
II Edycja Akademii Młodych Reportażystów
стационарный Uniwersytet Jana Kochanowskiego w KielcachUniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach uruchomił rekrutację do II edycji projektu! Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (kl. 6-8) i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Zapisy ruszyły 15 kwietnia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.
Недавно добавленные
Szkoła Mistrzów. Studia technik pisarskich i prezentacji tekstu literackiego
заочное Wydział Polonistyki UWInstytut Literatury Polskiej UW serdecznie zaprasza na studia podyplomowe Szkoła Mistrzów. Studia technik pisarskich i prezentacji tekstu literackiego w roku akademickim 2024/2025. Studia adresowane są do absolwentów wszystkich kierunków humanistycznych i społecznych, którzy chcą rozwinąć swoją sprawność pisarską w różnych typach tekstów artystycznych. Oprócz tego program nakierowany jest na rozwijanie umiejętności prezentacji tekstu artystycznego, która w dzisiejszej praktyce kulturowej okazuje się często niezbędna.
Kurs Kreatywnego Pisania
заочное Институт литературных исследований PANCelem kursu jest sprzyjanie podejmowaniu samodzielnej twórczości poetyckiej, prozatorskiej, translatorskiej, dziennikarskiej oraz krytycznoliterackiej, a także kształtowanie wrażliwości, wyobraźni, umiejętności stosowania form literackich, symboliki i świadomości językowej.
Kurs Retoryki Praktycznej
заочное Институт литературных исследований PANKurs przeznaczony jest dla osób, które chcą przemawiać publicznie, skutecznie rozwiązywać konflikty i spory, precyzyjnie i poprawnie wyrażać myśli, posługiwać się mową ciała, skutecznie opanowywać stres w kontaktach z publicznością, prowadzić debaty, zaobserwować, jak działa siła perswazji.
Praca w wydawnictwie- standardy, specyfika i wyzwania współczesności
заочное Институт литературных исследований PANStudia przeznaczone są dla wszystkich absolwentów kierunków humanistycznych oraz osób zainteresowanych pracą w tej branży, które chcą poznać podstawy i specyfikę pracy współczesnego wydawnictwa, proces powstawania książki oraz różnorodność stanowisk oferowanych przez wydawców na rynku pracy. W ramach edycji 2024/2025 będą realizowane w trybie hybrydowym.
Audiopapers jako forma komunikacji naukowej
онлайн Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PANCentrum Humanistyki Cyfrowej zaprasza na bezpłatne warsztaty online „Audiopapers jako forma komunikacji naukowej”, które odbędą się 29 lutego o godz. 16. Poprowadzi je dr Marta Michalska, historyczka, badaczka dźwięków w przeszłości, redaktorka i pisarka.
Od kick-offu do raportu – zarządzanie projektem badawczym online
онлайн Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PANCentrum Humanistyki Cyfrowej zaprasza na bezpłatne warsztaty online „Od kick-offu do raportu – zarządzanie projektem badawczym online”, które odbędą się 22 lutego o godz. 16. Poprowadzi je Gabriela Manista, koordynatorka Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN, prawniczka, doktorantka i badaczka nowych mediów w instytucjach kultury oraz absolwentka studiów podyplomowych z zarządzania projektami na Sorbonie.
Platforma Vera – narzędzie do zarządzania badaniami obywatelskimi (citizen science)
онлайн Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PANCentrum Humanistyki Cyfrowej zaprasza na bezpłatne warsztaty online "Platforma Vera – narzędzie do zarządzania badaniami obywatelskimi (citizen science)", które odbędą się 15 lutego o godz. 16. Poprowadzi je dr Magdalena Wnuk, kierowniczka Sekcji Otwartej Humanistyki, koordynatorka OPERAS-PL i rzeczniczka otwartości w nauce.
Bądźmy FAIR. Rola metadanych w badaniach literaturoznawczych
онлайн Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PANCentrum Humanistyki Cyfrowej zaprasza na bezpłatne warsztaty online „Bądźmy FAIR. Rola metadanych w badaniach literaturoznawczych”, które odbędą się dnia 30 stycznia w godzinach 10:00 - 11:30. Wydarzenie poprowadzi Cezary Rosiński — specjalista od metadanych i zagadnień Linked Open Data w krajowych i międzynarodowych projektach zespołu Polskiej Bibliografii Literackiej.