Полонистический бюллетень

Образовательное предложение

Заявки принимаются до: 15.09.2017
Дата размещения: 27.09.2017

Podyplomowe Studia Polonistyczne – kwalifikacyjne

Учреждение:
Город:
Bydgoszcz
Форма:
заочное
Вид предложения:
послевузовское обучение
Дата размещения:
21.08.2017

Studia o charakterze kwalifikacyjnym, skierowane do absolwentów wyższych uczelni, którzy legitymują się dyplomem wyższych studiów magisterskich filologicznych lub innych kierunków humanistycznych oraz uprawnieniami do wykonywania zawodu nauczyciela na II, III i IV stopniu edukacji.

Ukończenie studiów gwarantuje uzyskanie uprawnień do nauczania języka polskiego na II, III i IV etapie edukacji, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia nauczania języka polskiego. Kształcenie obejmuje:

  • Blok przedmiotów dających podbudowę teoretyczną do kształcenia literackiego, poprzez wskazanie i przybliżenie głównych problemów, motywów i kontekstów dzieł literackich omawianych na różnych etapach edukacji.
  • Blok przedmiotów przygotowujących do analizowania i interpretowania tekstów literackich oraz innych tekstów kultury (w tym filmu).
  • Blok przedmiotów dających podbudowę teoretyczną do kształcenia językowego na poszczególnych etapach edukacji, poprzez wprowadzenie niezbędnej w szkole, funkcjonalnej wiedzy o systemie językowym, historii języka i poprawności językowej.
  • Blok przedmiotów dydaktycznych służących budowaniu warsztatu nauczyciela polonisty w zakresie dydaktyki szczegółowej (m.in. przygotowywanie scenariuszy lekcji języka polskiego, sprawdzanie i recenzowanie prac uczniowskich, metodykę ortografii, metodykę kształcenia form wypowiedzi), emisji głosu, retoryki oraz pracy z uczniem dysfunkcyjnym.

Studia zakończy obrona pracy dyplomowej w formie projektu dydaktycznego, bazującego na wiedzy i umiejętnościach zdobytych w ramach przedmiotów teoretycznych i praktycznych.

Wszystkie informacje o terminach, dokumentach na stronie: https://www.studiapodyplomowe.ukw.edu.pl/kierunek/polonistyka/.

Kierownik: dr hab. Danuta Jastrzębska-Golonka, prof. UKW

Kontakt:

Sekretariat Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa
ul. Jagiellońska 11, pok. 23 (II pietro)
tel.(52) 321-31-81
e-mail sekret1@ukw.edu.pl

 

Информация

Стоимость обучения:
1800 zł za semestr
Продолжительность обучения:
3 semestry
Дата размещения:
27 сентября 2017; 20:20 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
27 сентября 2017; 20:20 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

25.05.2017

Filologia polska - studia II stopnia

Insytut Filologii Polskiej UJK zaprasza na studia II stopnia na kierunku filologia polska i proponuje następujące specjalności:

06.09.2016

Wiedza o kulturze

Studia skierowane są do nauczycieli lub osób posiadających uprawnienia pedagogiczne i ukończone studia magisterskie o profilu humanistycznym. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, konwersatoriów i ćwiczeń z wykorzystaniem e-learningu. Studia realizowane w oparciu o nowoczesne platformy do prowadzenia zajęć przez Internet, co umożliwia studentom kształcenie się w domu bez konieczności, częstego przyjeżdżania na uczelnie (ponad 2/3 wszystkich zajęć realizowanych będzie on-line).

05.09.2016

studia II stopnia na kierunku filologia polska

Instytut Filologii Polskiej zaprasza na studia magisterskie i proponuje specjalności:  

30.05.2016

Filologia polska - studia drugiego stopnia

Ogólnym celem kształcenia na polonistycznych studiach II stopnia jest poszerzenie umiejętności, sprawności i wiedzy uzyskanej na poprzednim etapie edukacji akademickiej tak w zakresie ogólnego wykształcenia humanistycznego, jak i wiedzy merytorycznej, uwzględniającej szerokie tło kulturowe. Zakres wykształcenia absolwenta w istotny sposób poszerzają specjalizacje oferowane w ramach studiów, tj. 1) dziennikarstwo internetowe oraz 2) nauczycielska, przy czym ta druga jest w ofercie jedynie dla absolwentów polonistycznych studiów I stopnia ze specjalizacją nauczycielską. Dzięki specjalizacjom absolwent studiów poszerza wiedzę kierunkową o zagadnienia, których teoretyczne i praktyczne opanowanie będzie przydatne w pracy zawodowej, w szczególności w placówkach edukacyjnych (w przypadku ukończenia specjalizacji nauczycielskiej: w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), a także w redakcjach czasopism i innych instytucjach komunikacji masowej (internetowej). Absolwenci studiów II stopnia na kierunku filologia polska mogą podjąć studia III stopnia w zakresie literaturoznawstwa lub językoznawstwa.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах