Полонистический бюллетень

Образовательное предложение

Заявки принимаются до: 31.10.2018
Дата размещения: 26.10.2018

Programowanie w języku Python

Город:
Warszawa
Вид предложения:
Warsztaty

Python to jeden z najpopularniejszych języków programowania wykorzystywanych w projektach humanistyki cyfrowej. Elastyczność oraz dostępność wielu modułów i bibliotek pozwala realizować z tym językiem nawet skomplikowane zadania związane z przetwarzaniem tekstów, analizą i wizualizacją danych czy pozyskiwaniem zasobów i danych z Internetu (scrapowanie).

Prowadzący: Piotr Kasprzyk (CKC UW)
Liczebność grup: 15
Wymogi sprzętowe: Na zajęcia zapraszamy z własnym laptopem z myszą.
Termin: 7 listopada - 9 stycznia

Zajęcia będą odbywać się w środy co dwa tygodnie, od 24 października do 9 stycznia w sali warsztatowej LaCH UW (ul. S. Banacha 2C, budynek CeNT-1, II piętro)

Program spotkań:

Podstawy programowania: 7 listopada (środa) 16.30-19.30
Git i GitHub w kodowaniu: 21 listopada (środa) 16.30-19.30
Automatyczna obróbka plików tekstowych: 5 grudnia (środa) 16.30-19.30
Programowy dostęp do zasobów internetowych: 19 grudnia (środa) 16.30-19.30
Wizualizacja danych: 9 stycznia (środa) 16.30-19.30

Na zajęcia na poziomie podstawowym zapraszamy humanistów i humanistki, którzy chcieliby wykorzystywać język Python w prowadzonych przez siebie badaniach i nie mają doświadczenia w programowaniu.

UWAGA! Obecność na wszystkich zajęciach z cyklu jest obowiązkowa (oczywiście akceptujemy ważne usprawiedliwienia) – wynika to z faktu, że do udziału w każdych kolejnych zajęciach konieczna będzie wiedza z poprzedniego spotkania.

Rekrutacja potrwa do 31 października do końca dnia, potwierdzenia udziału w zajęciach prześlemy do 5 listopada. Pierwszeństwo udziału w warsztatach mają pracownicy/pracownice, doktoranci/doktorantki oraz studenci/studentki Uniwersytetu Warszawskiego. Pozostałe osoby zapraszamy w miarę dostępności wolnych miejsc.

(informacja Organizatorów)

Информация

Стоимость обучения:
bez opłat
Продолжительность обучения:
2 miesiące
Дата размещения:
26 октября 2018; 19:06 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
26 октября 2018; 19:06 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

26.10.2018

Ewolucja kulturowa – problemy teoretyczne, metody ilościowe

Ewolucja kulturowa jest coraz szybciej rozwijającym się nurtem badań związanym z zastosowaniem mechanizmów ewolucji darwinowskiej do wyjaśniania kultury. Spośród różnych jej gałęzi, chciałbym skupić się na tej, która próbuje zrozumieć jak zmieniały się wytwory kulturowe (jak np. melodie, bajki ludowe czy rożne rodzaje pisma). Celem zajęć jest zaprezentowanie, jak wykorzystując problemy stawiane przez teorię ewolucji kulturowej, można analizować dane dotyczące zagadnień tradycyjnie wiązanych z humanistyką. Dane, których dostępność wraz z rozwojem humanistyki cyfrowej i projektów digitalizacyjnych jest coraz większa.uw

26.10.2018

R/RStudio – grupa warsztatowa

Warsztaty mają na celu przygotowanie uczestniczek i uczestników do samodzielnej pracy z R w humanistycznych projektach naukowych. Do udziału zapraszamy także przedstawicielki i przedstawicieli instytucji kultury/dziedzictwa oraz organizacji sektora pozarządowego, którzy chcieliby wykorzystać R w swojej pracy. Doświadczenie programistyczne nie jest oczekiwane / nie jest wymagane. Oprogramowanie, w którym będziemy pracować, jest darmowe / open source i dostępne na wszystkie platformy.

23.07.2018

Kurs "Warsztat pisania scenariusza i dramatu" (VI edycja)

Celem zajęć jest napisanie scenariusza filmu krótkometrażowego lub dramatu scenicznego, który ma szansę realizacji. Jeśli połączenie w jednym warsztacie obu tych sztuk wyda się niektórym niemożliwe to warto, aby pamiętał, że film wywodzi się z wielowiekowej kultury teatru, a budowa scenariusza poddana jest podobnym prawom dramaturgicznym co pisanie na scenę. W naszej kulturze teatr i film wzajemnie korespondują i na siebie wpływają.

28.05.2019

Logopedia - studia licencjackie

Logopedia to kierunek interdyscyplinarny. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich Wydziału Humanistycznego, Wydziału Lekarskiego, Wydziału Nauk o Zdrowiu i Wydziału Nauk Społecznych, a także przez doświadczonych logopedów z dodatkowymi specjalizacjami, m.in. neurologopedii, wczesnej interwencji logopedycznej, logopedii medialnej.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах