Событие
Dyskursy internetowe a norma
Zakład Współczesnego Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Łódzkiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Dyskursy internetowe a norma”, która odbędzie się w formie online (za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams) w dniach 7–8 czerwca 2021 roku.
Główne dwa wzajemnie uzupełniające się zagadnienia, którym chcemy poświęcić nasze spotkanie, dotyczą — po pierwsze — wpływu dyskursów internetowych na współczesną normę językową i komunikacyjną, po drugie — kształtowania się norm zachowań komunikacyjnych, w tym językowych, w różnych typach dyskursów internetowych. Do dyskusji zapraszamy nie tylko językoznawców, lecz także medioznawców, kulturoznawców, socjologów, psychologów, antropologów, dydaktyków i metodyków nauczania zdalnego.
Proponujemy poddać naukowej refleksji między innymi następujące ogólne zagadnienia, które w toku Państwa rozważań zapewne zostaną uszczegółowione, zmodyfikowane, doprecyzowane:
- dyskursy internetowe i ich typy a normy komunikacji,
- internetowe wspólnoty komunikacyjne a kształtowanie się normy,
- generyczne determinanty kształtowania się normy w dyskursach internetowych,
- kultura językowych i pozajęzykowych zachowań w dyskursach internetowych,
- normy zachowań komunikacyjnych i zwyczaje językowe w komunikacji zdalnej (np. w pracy zdalnej, w edukacji zdalnej),
- zakłócenia norm językowo-komunikacyjnych w dyskursach internetowych,
- dyskursy internetowe jako źródło zmian językowo-komunikacyjnych.
Formularz zgłoszenia udziału w konferencji prosimy przesłać do 15 kwietnia 2021 roku. Informację o przyjęciu tematu referatu oraz numer konta prześlemy do 20 kwietnia 2021 roku.
Opłata konferencyjna, która wynosi 200 zł, obejmuje obsługę informatyczną oraz publikację tekstów w punktowanym czasopiśmie uniwersyteckim AUL Folia Linguistica (po uzyskaniu dwu pozytywnych recenzji) lub w recenzowanej monografii wieloautorskiej wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.
Komitet organizacyjny:
prof. UŁ dr hab. Ewa Szkudlarek-Śmiechowicz
dr hab. Katarzyna Jachimowska
dr Katarzyna Burska
dr Bartłomiej Cieśla
e-mail do kontaktu: zwjp@filologia.uni.lodz.pl
Информация
Смотреть также
Dylematy teoretyczne i praktyczne w logopedii /XVII Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna
Na konferencję zapraszają Zakład Logopedii i Emisji Głosu Instytutu Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Sekcją Logopedyczną Towarzystwa Kultury Języka. Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2021 roku w formie zdalnej.
Kreatywność językowa w komunikacji internetowej
Koło Naukowe Językoznawców działające przy Zakładzie Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt. Kreatywność językowa w komunikacji internetowej.
Przemoc w komunikacji
Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie oraz Katedra Slawistyki Uniwersytetu Ostrawskiego w Ostrawie zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej "Przemoc w komunikacji", która odbędzie się 29-30 listopada 2018 roku w Częstochowie.
Dialogi i monologi 3: Język w (u)życiu
Międzywydziałowe Koło Językoznawstwa Synchronicznego zaprasza do wzięcia udziału w studencko-doktoranckiej konferencji naukowej „Dialogi i monologi 3: "Język w (u)życiu”, która odbędzie się w dniach 13-14 maja 2023 roku w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom.