Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 10.05.2018 - 11.05.2018
Дата размещения: 24.02.2018

http://sztuka.net – ogólnopolska konferencja o sztuce i kulturze artystycznej w dobie / przestrzeni internetu

Начало событияВид события:
Конференция
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты

Koło Naukowe Kulturoznawców oraz Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do udziału w ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji http://sztuka.net.

Celem konferencji jest podjęcie dyskusji nad zagadnieniami związanymi z szeroko rozumianą kulturą artystyczną i sztuką w dobie/przestrzeni Internetu. Organizatorzy chcieliby się skupić na zwrocie ku nowym, społecznym przestrzeniom, wytworzonym dzięki technologicznej infrastrukturze, z której wynika nowy kontekst produkowania, doświadczania i przeżywania sztuki, jak pisał Ryszard Kluszczyński, funkcjonującej „poza układem rynkowym określanym przez system galeryjny”.

Proponuje się szerokie rozumienie i odejście od definiowania sztuki (w) sieci jako jednolitej stylistyki i problematyki. Warto zwrócić uwagę na jej multimedialność i hipertekstualność odnoszącą się zarówno do jej technologicznej charakterystyki, jak i otwartych sposobów tworzenia i odczytywania.

Proponujemy następujące obszary tematyczne:

  • sztuka;
  • twórca i odbiorca;
  • świat sztuki (artworld);
  • technologia.

Zgłoszenia referatów należy przesyłać na adres: sztukawsieciuam@gmail.com

Информация

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах