Событие
Humor Research Project / seminarium
Szanowni Państwo,
Doktoranckie Koło Naukowe NEOlinguists ma zaszczyt zaprosić do udziału w pierwszym seminarium o humorze Humor Research Project seminar, które odbędzie się w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2017 w Katowicach (CINiBA) pod patronatem Instytutu Języka Angielskiego, Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego.
Językami seminarium będą angielski i polski.
Udział w seminarium jest BEZPŁATNY!
Zapraszamy do wygłaszania 20-minutowych referatów (plus 10 minut na późniejszą dyskusję).
Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych warsztatach poświęconych językowi i humorowi, umożliwiających poznanie różnych metodologii badań. Nasz wspólny projekt obejmował będzie perspektywę językoznawczą, kulturoznawczą, literaturoznawczą, a także translatoryczną, by pozwolić na lepsze zrozumienie specyfiki języka humoru. Dlatego też chcemy zachęcić wszystkich doktorantów oraz studentów ostatniego roku studiów magisterskich do składania referatów i wzięcia udziału w dyskusjach związanych z metodologią badań humoru przez pryzmat różnych paradygmatów.
Lista proponowanych tematów odnosi się do humoru w następujących dziedzinach:
- literatura i tłumaczenia
- analiza dyskursu
- językoznawstwo
- media
- metodyka
- kultura i poznanie
(zachęcamy także do prezentowania referatów o tematyce pokrewnej)
Będziemy wspólnie słuchać, dyskutować i działać, by opracować szerszy model problematyki humoru, zachęcać do debaty i odpowiedzieć na nurtujące pytania celem ulepszenia stanu badań akademickich. Zamysłem seminarium jest zebranie studentów i młodych naukowców reprezentujących różne dziedziny badań i umożliwienie im wymiany poglądów na temat aspektów humoru w badaniach nad językiem.
Zapraszamy na przerwę na kawę (zakwaterowanie i posiłki we własnym zakresie).
Mamy przyjemność ogłosić, że następujący wykładowcy zgodzili się wygłosić wykłady plenarne podczas seminarium HRP:
- prof. UŁ dr hab. Marta Dynel - nasz gość specjalny z Uniwersytetu Łódzkiego
- dr Justin Battin
- dr hab. Ewa Bogdanowska-Jakubowska
- dr Monika Grotek
- dr Anna Malinowska
- dr Adam Pluszczyk
- dr hab. Krystyna Warchał
Nasz warsztat tłumaczeniowy skupiający się na humorze poprowadzi dr Marta Mamet-Michalkiewicz.
Zainteresowanych uczestnictwem i wygłoszeniem referatu zachęcamy do wysyłania krótkich opisów wystąpienia (max. 300 słów).
Termin przesyłania streszczeń to 17 września. Potwierdzenia przyjęcia zgłoszeń zostaną przesłane końcem września 2017.
Zgłoszenia referatów można dokonać pisząc na adres mailowy seminarium:
humourinlanguage2017@gmail.com
Więcej informacji wkrótce na stronie: www.ija.us.edu.pl/index.php/hrp
oraz na stronie Koła na Facebooku: https://www.facebook.com/Doktoranckie-Ko%C5%82o-Naukowe-NEOlinguists-1279456352175718/
Информация
Смотреть также
IV cykl wykładów i warsztatów: CLARIN-PL w praktyce badawczej. Cyfrowe narzędzia do analizy języka w naukach humanistycznych i społecznych
Organizatorzy:
Męskie światy w życiu kobiet. V ogólnopolskie interdyscyplinarne seminarium naukowe z cyklu "Różne odsłony kobiecych światów".
Na kolejnym, V siedleckim seminarium naukowym, dotyczącym Różnych odsłon kobiecych światów pragniemy zająć się światami męskimi w życiu kobiet, rozumianymi szeroko i interdyscyplinarnie.
(Nie)męskość w tekstach kultury XIX–XXI wieku
Katedra Historii Literatury, Pracownia Badań nad Literaturą Zapoznaną i Mniej Znaną na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego mają zaszczyt zaprosić na ogólnopolską konferencję naukową (Nie)męskość w tekstach kultury XIX-XXI wieku organizowaną w dniach 28-29 września 2017 roku w Katedrze Historii Literatury UG.
Procesy migracyjne a transfer kultury. Konteksty polskie i niemieckie / nowa seria wykładów w ramach Klaus Zernack Colloquium
Seminarium Klaus Zernack Colloquium to seria odbywających się co miesiąc wykładów Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie (CBH PAN), której patronują prof. Michael G. Müller (Instytut Historii Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle-Wittenberdze), prof. Robert Traba (CBH PAN) oraz prof. Igor Kąkolewski (CBH PAN). Głównym celem seminarium jest stworzenie forum do wymiany doświadczeń i poglądów, dotyczących aktualnie realizowanych projektów badawczych między historykami oraz przedstawicielami pokrewnych dyscyplin naukowych.