Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 01.02.2023 - 03.02.2023
Дата размещения: 21.11.2022

Improving Discovery and Collaboration in Open Science

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Bonn
Организаторы:

Szanowni Państwo,

zapraszamy na międzynarodową konferencję „Improving Discovery and Collaboration in Open Science”, podsumowującą projekt TRIPLE, która odbędzie się 1-3 lutego 2023 r., w Bonn (Niemcy).

plakat konferencji Improving Discovery and Collaboration in Open Science

Od 2019 roku projekt TRIPLE rozwija wielojęzyczną platformę GoTriple, której celem jest ułatwienie badań interdyscyplinarnych i wspieranie współpracy między badaczkami i badaczami z różnych krajów. Platforma zapewnia użytkownikom centralny punkt dostępu do przeglądania, wyszukiwania i ponownego wykorzystywania materiałów z zakresu nauk humanistycznych i społecznych (HS) na poziomie europejskim (dane i publikacje, profile badaczy, projekty). Dane są automatycznie i stale agregowane przy aktywnym wsparciu słownika haseł przedmiotowych i słów kluczowych w 11 językach.

GoTriple jest odpowiedzią na pilne wyzwania, przed którymi stoją nauki społeczne i humanistyczne: dane i wyniki badań są rozproszone pomiędzy różnymi dyscyplinami, językami, katalogami i repozytoriami, a komunikacja i współpraca - zarówno między naukowcami, przedsiębiorstwami, jak i obywatelami - jest utrudniona. Poprzez udostępnienie wielojęzycznego słownika i otwartego API do wzbogacania danych, serwis ma na celu zmniejszenie, a docelowo zniesienie granic, które oddzielają od siebie dyscypliny i badaczy.

GoTriple jest częścią katalogu EOSC zasilanego przez infrastrukturę badawczą OPERAS. Platforma zwiększy widoczność wyników HS i poprawi ich wpływ.

Konferencja TRIPLE skupi się na potencjale, wyzwaniach i możliwościach dla otwartej nauki w obszarze HS, jak również w innych dyscyplinach.

Zapraszamy do przesyłania abstraktów do 20-minutowych prezentacji i 90-minutowych warsztatów, dotyczących tematów:

  • Innowacje i innowacyjne usługi w HS
  • Wielojęzyczność w HS
  • (Crowd)funding w otwartej nauce
  • Zrównoważony rozwój, infrastruktury badawcze i otwarta nauka
  • Międzynarodowa i interdyscyplinarna współpraca
  • Metadane i jakość danych

Abstrakty (max. 250 słów wraz z krótką notką biograficzną) należy zgłaszać poprzez stronę https://triple2023.sciencesconf.org/submission/submit do 30 listopada.

Szczegółowe informacje na temat konferencji: https://project.gotriple.eu/events/triple-international-conference-2023/.

W razie pytań prosimy o kontakt z zespołem TRIPLE pod adresem triple@operas-eu.org.

Z wyrazami szacunku
Zespół Otwartej Nauki Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
30.11.2022
Дата размещения:
21 ноября 2022; 16:48 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
21 ноября 2022; 16:51 (Mariola Wilczak)
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах