Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 30.05.2016 - 30.05.2016
Дата размещения: 09.05.2016

Ironia i melancholia w literaturze i sztuce

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Poznań
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты

Pracownia Badań nad Tradycją Europejską oraz Studenckie Koło Naukowe "Eureka" zapraszają Państwa do udziału w II edycji studencko-doktoranckiej konferencji naukowej

"Ironia i melancholia w literaturze i sztuce".

Celem konferencji jest interdyscyplinarne scharakteryzowanie zagadnień ironii i melancholii oraz ich pochodnych. Do uczestnictwa w konferencji zaproszeni są przedstawiciele najszerzej pojętej humanistyki.

Konferencja odbędzie się 30 maja 2016 roku w Collegium Maius przy ul. Fredry 10 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zachęcamy do przesyłania własnych propozycji tematów (abstrakt do 1500 znaków) do 10.05.2016 na adres: ironia.melancholia@gmail.com.

Opłata konferencyjna wynosi 100 zł.

Kontakt do organizatorów:
ironia.melancholia@gmail.com

Pracownia Badań nad Tradycją Europejską
Studenckie Koło Naukowe "EurEKa"

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
10.05.2016 21:30
Дата размещения:
9 мая 2016; 09:49 (Sylwia Pikula)
Дата правки:
9 мая 2016; 09:49 (Sylwia Pikula)

Смотреть также

15.02.2017

I Konferencja Naukowa z cyklu „Młoda Polska: Rewizje, Reinterpretacje: Ironia Modernistów"

IRONIA MODERNISTÓW

19.03.2016

Filozofia Boga i religii w twórczości Stanisława Lema / Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja studencko-naukowa

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Studencko-Naukowej “Filozofia Boga i religii w twórczości Stanisława Lema”. Szczególną okazję stanowi 10. rocznica śmierci Pisarza, która wypada w bieżącym roku. Zaproszenie kierujemy do studentów, doktorantów i pracowników naukowych (wszystkich dyscyplin akademickich), zainteresowanych twórczością Stanisława Lema - zarówno jej “poważną” częścią (m.in. "Filozofia przypadku", "Summa techonologiae"), jak i tą bardziej humorystyczną ("Dzienniki gwiazdowe", "Bajki robotów" i in.). Sugerowane obszary badawcze:

25.01.2019

Ludzka chimera: od melancholii do euforii

Być może Diogenes z Synopy, zamiast wypatrywać człowieka w świetle latarni, powinien był nasłuchiwać ludzkiego krzyku, który, czy to w euforii, czy melancholijnym pragnieniu oderwania się od świata, jest przecież dowodem czucia – ergo, istnienia. Melancholia i euforia to  pozornie oksymoroniczne stany, w które człowiek cyklicznie się zanurza, dzieje się tak często bezwiednie, czasem zaś intencjonalnie. Droga pomiędzy tymi stanami emocji i ducha okazuje się wcale nie być daleka, a jej wpływy i skutki z jednej strony są destrukcyjne, z drugiej zaś stanowią dla człowieka demiurgiczny budulec i natchnienie. Zgłębianie kategorii takich jak: melancholia i euforia oraz relacji pomiędzy nimi w ujęciu ontologicznym i epistemologicznym, przez wieki wyznaczało ścieżki antropocentrycznego poznania, stanowiąc przestrzeń refleksji nad naturą człowieka i istotą świata.

19.04.2017

Święci i świętość w języku, literaturze i kulturze

Katedra Filologii Angielskiej oraz Katedra Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zapraszają do wzięcia udziału w Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej Święci i świętość w języku, literaturze i kulturze (18−20 października 2017).

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах