Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 03.07.2017 - 21.07.2017
Дата размещения: 30.07.2017

Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Начало событияВид события:
Мастерские
Местность:
Szczecin
Организаторы:

W dniach od 3 do 21 lipca 2017 Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego gościł grupę blisko 40 zagranicznych studentów z Rosji, Czech, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Chin, Korei Południowej, Mołdawii  i Uzbekistanu, którzy w ramach szkoły letniej uczestniczyli w kursie języka polskiego (na różnych poziomach zaawansowania językowego), zajęciach z historii i kultury języka polskiego, a także wykładach o kulturze Polski i regionu zachodniopomorskiego.

Studenci uczestniczyli ponadto w dodatkowych zajęciach (np. nauki polskich tańców) i wycieczkach po regionie.

 

Информация

Дата размещения:
30 июля 2017; 12:18 (Agnieszka Szczaus)
Дата правки:
30 июля 2017; 12:18 (Agnieszka Szczaus)

Смотреть также

15.03.2017

Szkoła Języka i Kultury Polskiej „POLLANDO” w Białymstoku

Szkoła Języka i Kultury Polskiej „POLLANDO” przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku po raz trzeci wygrała konkurs Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na organizację Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców. Letnia szkoła odbędzie się w dniach od 5 do 25 lipca 2017 r. Na Uniwersytet w Białymstoku przyjedzie 45 stypendystów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wyróżniających się studentów lektoratów i polonistyk zagranicznych ośrodków akademickich.

27.04.2016

Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych

Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych to spotkania z wydawcami, tłumaczami – osobami i instytucjami, którym los promocji języka, literatury i kultury polskiej leży na sercu. To wyjątkowe forum było elementem VI Światowego Kongresu Polonistów, w sposób szczególny promującym czytelnictwo wśród odbiorców polskich i zagranicznych. Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych odbyła się 23 czerwca 2016 w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka - Ciniba, jednym z najważniejszych miejsc związanych z promocją czytelnictwa w stolicy województwa śląskiego. Swą działalność zaprezentowały polskie i zagraniczne wydawnictwa, zaś uczestnicy Nocy Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych – prelegenci Kongresu, ale także zaproszeni goście, nauczyciele i wykładowcy śląskich i polskich szkół i uczelni, uczniowie, studenci oraz mieszkańcy miasta i regionu – mogli otrzymać za darmo lub nabyć za symboliczną cenę tytuły oferowane przez poszczególne wydawnictwa i redakcje. Była to okazja do wymiany myśli twórczej między osobami zaangażowanymi w prace nad powstawaniem książek, podręczników i czasopism, a ich odbiorcami – zarówno polskimi, jak i zagranicznymi.

19.05.2016

Między uczniami, rodzicami i nauczycielami – komunikacja w szkole

Jedną z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w trakcie kształcenia na każdym etapie edukacji jest umiejętność komunikowania się w języku ojczystym, zarówno w mowie jak i w piśmie. Podstawa programowa wyznacza nam jasny cel – nauczyć ucznia komunikowania się. Choć świat dostarcza nam coraz to nowszych technologii i aplikacji ułatwiających komunikację, wiele osób, szczególnie młodych, ma problemy ze skutecznym opanowaniem tej niełatwej sztuki. Przed współczesnym nauczycielem staje trudne zadanie. Jakie narzędzia może wykorzystać w pracy z uczniami, aby jego komunikaty były czytelne dla młodego odbiorcy? Jakich metod użyć, aby kształcić umiejętności związane z komunikacją? Na jakie przeszkody może natrafić nauczyciel w relacji z rodzicami/opiekunami ucznia? Czy rodzice naprawdę nie rozmawiają ze swoimi dziećmi? W jaki sposób wpływa to na nawiązywane przez uczniów kontakty międzyludzkie? W końcu, jak przebiega komunikacja pomiędzy nauczycielem a władzami szkoły? Jako przyszli nauczyciele języka polskiego, chcielibyśmy przyjrzeć się tym i innym zagadnieniom, dotyczącym komunikacji w przestrzeni szkolnej. Zapraszamy Państwa na konferencję naukową zatytułowaną "Między uczniami, rodzicami i nauczycielami – komunikacja w szkole". Chcemy na naszej konferencji gościć studentów, doktorantów oraz nauczycieli języka polskiego, którzy, mamy nadzieję, przyczynią się do pogłębionej refleksji nad komunikacją interpersonalną w szkole, przede wszystkim między nauczycielem i uczniem, ale również między uczniami, rodzicami i władzami szkoły. Zakres konferencji obejmuje następującą tematykę: • Komunikacja w relacji uczeń-uczeń; uczeń-nauczyciel, uczeń-rodzice, nauczyciel-rodzice, nauczyciel-dyrekcja szkoły; • Komunikacja werbalna i niewerbalna w klasie szkolnej;• Komunikacja tradycyjna i cyfrowa, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii; • Rozwijanie sprawności komunikacyjnych podczas zajęć lekcyjnych w perspektywie przygotowania uczniów do ustnej matury z języka polskiego, a także komunikowania w codziennym życiu; • Zaburzenia procesu komunikacyjnego; • Komunikacja w języku ojczystym a komunikacja w językach obcych.

13.02.2017

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego z Instytutem Filologii Polskiej UŁ 2017

Studenci i pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UŁ po raz kolejny zapraszają do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Celem imprezy jest propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny, kształtowanie świadomości językowej Polaków oraz promowanie czytelnictwa literatury polskiej.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах