Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 30.09.2016
Дата размещения: 05.08.2016

Nabór zgłoszeń, warsztaty naukowe POLIN

Начало событияВид события:
Мастерские

Nabór zgłoszeń: warsztaty naukowe 2017

POLIN zaprasza osoby oraz instytucje do zgłaszania propozycji trzydniowych warsztatów, które mogłyby odbyć się w Muzeum POLIN na tematy związane z historią i kulturą Żydów polskich, w tym uwzględniające nowe perspektywy na zagadnienia dziedzictwa i pamięci historycznej oraz muzealnictwa. Zależy nam w szczególności na ujęciach interdyscyplinarnych i porównawczych.

W ramach programu GEOP pokrywamy połowę kosztów organizacyjnych (podróże, noclegi i wyżywienie). Zapewniamy również pomieszczenia i wsparcie techniczno-organizacyjne przed i podczas warsztatów. Co roku muzeum współorganizuje do 4 warsztatów.

W szczególności zapraszamy do zgłaszania tematów związanych z okresem przedwojennym, a także związanych z Ludwikiem Zamenhofem w setną rocznicę śmierci.

Dobrze widziane będą zgłoszenia, których efektem będą:

  • Publikacja (artykuł, specjalne wydanie numeru czasopisma, książka).
  • Konferencja naukowa.
  • Kurs albo sylabus na kierunkach studiów polsko-żydowskich.
  • Wystawa albo związany z warsztatami projekt w Muzeum POLIN/ lub w innej instytucji, ale zorganizowany we współpracy z Muzeum POLIN.

Propozycje powinny zawierać:

  • krótki biogram prowadzącego;
  • opis tematyki warsztatów oraz w jaki sposób przyczynią się do rozwoju stanu wiedzy (do 2000 słów);
  • proponowany termin i krótki opis każdego z dnia warsztatów;;
  • proponowana lista uczestników (do 15 osób, z czego co najmniej 5 już potwierdzonych, dobrze widziani będą uczestnicy zagraniczni);
  • lista partnerów instytucjonalnych oraz opis ich wkładu organizacyjnego i finansowego w przedsięwzięcie (wymagany jeden partner z Polski oprócz Muzeum POLIN).

Termin składania wniosków dla warsztatów odbywających się w 2017 r.: 30 września 2016.

Decyzja zostanie ogłoszona do 20 października 2016 r.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: geop@polin.pl.

Aby uzyskać dalsze informacje, prosimy o kontakt: geop@polin.pl

Żródło http://www.polin.pl/pl/nauka-i-zbiory-dzialalnosc-naukowa-global-education-outreach/nabor-zgloszen-warsztaty-naukowe.

Информация

Дата размещения:
5 августа 2016; 06:21 (Sylwia Pikula)
Дата правки:
5 августа 2016; 06:21 (Sylwia Pikula)

Смотреть также

06.01.2017

IV cykl wykładów i warsztatów: CLARIN-PL w praktyce badawczej. Cyfrowe narzędzia do analizy języka w naukach humanistycznych i społecznych

Organizatorzy: 

13.07.2017

Komunikacja w medycynie / II Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Tegoroczne, dwudniowe spotkanie złożone będzie z trzech części:

17.07.2017

Humor Research Project / seminarium

Szanowni Państwo, Doktoranckie Koło Naukowe NEOlinguists ma zaszczyt zaprosić do udziału w pierwszym seminarium o humorze Humor Research Project seminar, które odbędzie się w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2017 w Katowicach (CINiBA) pod patronatem Instytutu Języka Angielskiego, Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego. Językami seminarium będą angielski i polski. Udział w seminarium jest BEZPŁATNY! Zapraszamy do wygłaszania 20-minutowych referatów (plus 10 minut na późniejszą dyskusję). Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych warsztatach poświęconych językowi i humorowi, umożliwiających poznanie różnych metodologii badań. Nasz wspólny projekt obejmował będzie perspektywę językoznawczą, kulturoznawczą, literaturoznawczą, a także translatoryczną, by pozwolić na lepsze zrozumienie specyfiki języka humoru. Dlatego też chcemy zachęcić wszystkich doktorantów oraz studentów ostatniego roku studiów magisterskich do składania referatów i wzięcia udziału w dyskusjach związanych z metodologią badań humoru przez pryzmat różnych paradygmatów. Lista proponowanych tematów odnosi się do humoru w następujących dziedzinach: - literatura i tłumaczenia - analiza dyskursu - językoznawstwo - media - metodyka - kultura i poznanie (zachęcamy także do prezentowania referatów o tematyce pokrewnej) Będziemy wspólnie słuchać, dyskutować i działać, by opracować szerszy model problematyki humoru, zachęcać do debaty i odpowiedzieć na nurtujące pytania celem ulepszenia stanu badań akademickich. Zamysłem seminarium jest zebranie studentów i młodych naukowców reprezentujących różne dziedziny badań i umożliwienie im wymiany poglądów na temat aspektów humoru w badaniach nad językiem. Zapraszamy na przerwę na kawę (zakwaterowanie i posiłki we własnym zakresie). Mamy przyjemność ogłosić, że następujący wykładowcy zgodzili się wygłosić wykłady plenarne podczas seminarium HRP: - prof. UŁ dr hab. Marta Dynel - nasz gość specjalny z Uniwersytetu Łódzkiego - dr Justin Battin - dr hab. Ewa Bogdanowska-Jakubowska - dr Monika Grotek - dr Anna Malinowska - dr Adam Pluszczyk - dr hab. Krystyna Warchał Nasz warsztat tłumaczeniowy skupiający się na humorze poprowadzi dr Marta Mamet-Michalkiewicz. Zainteresowanych uczestnictwem i wygłoszeniem referatu zachęcamy do wysyłania krótkich opisów wystąpienia (max. 300 słów).

25.08.2017

Warsztaty dla przedstawicieli nauk społecznych i humanistycznych poświęcone grantom Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych

Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN oraz Oxford University European Office zapraszają na warsztaty poświęcone grantom Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych w naukach społecznych i humanistycznych. Warsztaty odbędą się 14-15.09 2017 r. w Warszawie.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах