Событие
Odczyt prof. Joanny Partyki: Gdańsk, Nicolaus Volckmar i Juan Luis Vives, czyli jak niemiecki nauczyciel uczył języka polskiego, opierając się na łacińskich rozmówkach hiszpańskiego humanisty
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Oddział Lubelski, oraz Katedra Historii Literatury Staropolskiej KUL, zapraszają na odczyt prof. Joanny Partyki z Instytutu Badań Literackich PAN na temat: Gdańsk, Nicolaus Volckmar i Juan Luis Vives, czyli jak niemiecki nauczyciel uczył języka polskiego, opierając się na łacińskich rozmówkach hiszpańskiego humanisty
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Oddział Lubelski, oraz Katedra Historii Literatury Staropolskiej KUL, zapraszają na odczyt prof. Joanny Partyki z Instytutu Badań Literackich PAN, historyka literatury polskiej, wybitnej znawczyni piśmiennictwa kobiecego stuleci XVI i XVII, autorki książek Rękopisy dworu szlacheckiego doby staropolskiej (1995); „Żona wyćwiczona”. Kobieta pisząca w kulturze XVI i XVII wieku (2004) oraz licznych rozpraw m.in. poświęconych kulturze śródziemnomorskiej i kulturowym związkom Rzeczypospolitej z krajami iberyjskimi, na temat: "Gdańsk, Nicolaus Volckmar i Juan Luis Vives, czyli jak niemiecki nauczyciel uczył języka polskiego, opierając się na łacińskich rozmówkach hiszpańskiego humanisty".
Wykład odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 14.30 w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w sali C-220 (Collegium Jana Pawła II)
Информация
Смотреть также
Referat prof. Joanny Partyki i dr. Macieja Pieczyńskiego „Merkuryjusz polski Jakuba Kazimierza Haura ‒ dzieło i projekt edycji” / zebranie Zespołu Edytorstwa Krytycznego Tekstów Dawnych
Zapraszamy na kolejne zebranie Zespołu Edytorstwa Krytycznego Tekstów Dawnych.
Polska w pamiętnikach Pavla Korky z Korkyně, czyli o czeskim spojrzeniu na Rzeczpospolitą Obojga Narodów w relacjach podróżniczych i pamiętnikarskich II poł. XVI wieku
Katedra Historii Literatury Staropolskiej KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Convivium w dniu 9 czerwca (czwartek) o godz. 14.30 w sali CTW 56. Naszym gościem będzie tym razem Pan Dr Michał Hanczakowski (Uniwersytet w Ołomuńcu), który wygłosi referat: Polska w pamiętnikach Pavla Korky z Korkyně, czyli o czeskim spojrzeniu na Rzeczpospolitą Obojga Narodów w relacjach podróżniczych i pamiętnikarskich II poł. XVI wieku.
My i oni. Historia, kultura, literatura - spotkanie z pisarzem Arturem Danielem Liskowackim
Zapraszamy na spotkanie z pisarzem Arturem Danielem Liskowackim, który w swojej twórczości literackiej zajmuje się m.in. historią Pomorza, niemiecką przeszłością Szczecina i wzajemnymi polsko-niemieckimi relacjami.
Prof. dr hab. Katarzyna Kuczyńska-Koschany: Mitologia grecka i Biblia jako źródła kultury śródziemnomorskiej - na przykładzie interpretacji wybranych utworów Jorge Luisa Borgesa i Zbigniewa Herberta. Apokryf i renarracja mitu / Z cyklu "Wykłady dla maturzystów"
Instytut Filologii Polskiej UAM przygotował serię wykładów powtórkowych do matury z języka polskiego. Sesje prowadzone są przez pracowników naukowych Instytutu. Wykłady udostępniane są na Facebooku.