Событие
Spotkanie z autorami antologii "Z księżyca" - uczestnikami Kursu Kreatywnego Pisania w IBL PAN
Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie, które odbędzie się w Domu Literatury 28 września o godzinie 17:00. Spotkanie poprowadzi wydawczyni zbioru, Marika Krajniewska (wydawnictwo Papierowy Motyl).
Literacka podróż, w której księżyc rzuca nowe światło na znane nam prawdy
Księżyc – cichy obserwator, zmienny jak ludzka natura, towarzyszy nam, gdy coś się kończy i gdy coś się zaczyna. Trwa według cyklów, które są przewidywalne – w przeciwieństwie do losów ludzi i zwierząt.
Pod osłoną nieba toczy się życie bohaterów opowiadań, a blask księżyca oświetla nie tylko krajobrazy, ale i wnętrza dusz. Każda historia to nowa przygoda, nowa emocja, nowa perspektywa. A księżyc – choć jeden i ten sam – widzimy w odmiennych spojrzeniach kobiet, mężczyzn czy dzieci.
W zbiorze Z księżyca ziemski satelita jest niemym świadkiem codzienności, celem podbojów, malarzem smugi światła i dyrygentem rytmu oceanów. Ale przede wszystkim jest inspiracją dla każdej z piszących osób, pretekstem, by przyjrzeć się światu wokół, ubrać w słowa noszoną w sobie opowieść, a gdzieś między wiersze wpleść srebrny glob.
Autorzy to współcześni pisarzy, wchodzący na rynek wydawniczy: Małgorzata Chrostowska, Aleksandra Janiszewska, Karolina Jastrzębska, Kinga Kordyś, Jan Lech, Jan Lubień, Małgorzata Łukomska-Jamrozik, Martyna Mościcka, Marzena Podgórska, Anna Rudnik, Joanna Sieradzka, Joanna Talarczyk, Krzysztof Urgacz, wstępem opatrzyła Anna Nasiłowska.
(opis Wydawcy)
Информация
Смотреть также
Conrad Festival 2017 – Niepokój
Dyskusje, debaty, lekcje czytania, wręczenie Nagrody Conrada honorującej najlepszego debiutanta, a także koncert i przede wszystkim możliwość spotkania ze znakomitymi gośćmi – pisarzami i krytykami z Polski i zagranicy: tak w dużym skrócie przedstawia się program dziewiątej już edycji Festiwalu Conrada. Wydarzenie rozpocznie się 23 października i potrwa tydzień (do niedzieli, 29 października). W tym roku hasłem przewodnim jest „Niepokój”.
Spotkanie z Maciejem Szeptyckim, z rodziny Aleksandra Fredry
Maciej Szeptycki reprezentuje Fundację Rodu Szeptyckich, której celem jest utworzenie w odzyskanym i odbudowywanym pałacu w Łaszczowie na Zamojszczyźnie, Domu Komedii Aleksandra Fredry. W zamiarach organizatorów nie będzie to typowa instytucja muzealno-archiwalna, lecz ośrodek z salą teatralną, w której będzie można wystawiać m.in. spektakle autora Zemsty. Spotkanie będzie przede wszystkim opowieścią o rodach Fredrów i Szeptyckich, ilustrowaną materiałami ikonograficznymi oraz artefaktami ze zbiorów rodzinnych. Będzie także czas na rozmowę z Maciejem Szeptyckim, o jego odkrywaniu rodzinnej historii, a także o planach związanych z powstającym ośrodkiem.
Festiwal „Literacki Sopot” 2019
W tym roku w dniach od 15 do 18 sierpnia nadmorski Sopot stanie się centrum literatury i kultury brytyjskiej. Festiwal Literacki Sopot odwiedzą światowej sławy pisarze, dziennikarze, publicyści, autorzy komiksów. Każdy miłośnik dobrej literatury znajdzie coś dla siebie w bogatym programie spotkań, debat, warsztatów, pokazów filmowych, czytań performatywnych i spektakli.
Gdańskie Spotkania Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu” (IV edycja)
Czwarta edycja Gdańskich Spotkań Literackich „Odnalezione w tłumaczeniu” odbędzie się 11–13 kwietnia 2019 roku w Gdańsku. Zabierze nas w Podróż na Wschód – spotkania osnute będą wokół literatur i kultur zarówno tuż zza wschodniej granicy Polski, jak i krajów Środkowego i Dalekiego Wschodu.