Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 04.06.2024 g.16:00
Дата размещения: 30.05.2024

Spotkanie z Maciejem Szeptyckim, z rodziny Aleksandra Fredry

Начало событияВид события:
Встреча
Местность:
Rzeszów

Maciej Szeptycki reprezentuje Fundację Rodu Szeptyckich, której celem jest utworzenie w odzyskanym i odbudowywanym pałacu w Łaszczowie na Zamojszczyźnie, Domu Komedii Aleksandra Fredry. W zamiarach organizatorów nie będzie to typowa instytucja muzealno-archiwalna, lecz ośrodek z salą teatralną, w której będzie można wystawiać m.in. spektakle autora Zemsty

Spotkanie będzie przede wszystkim opowieścią o rodach Fredrów i Szeptyckich, ilustrowaną materiałami ikonograficznymi oraz artefaktami ze zbiorów rodzinnych. Będzie także czas na rozmowę z Maciejem Szeptyckim, o jego odkrywaniu rodzinnej historii, a także o planach związanych z powstającym ośrodkiem. 

Spotkanie z Maciejem Szeptyckim odbędzie się we wtorek 4 czerwca o godz. 16.00  w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, w auli prof. Stanisława Pigonia (sala nr 33), w budynku A-3 przy ul. Kopisto 2b. 

Będzie także możliwość uczestnictwa w formie zdalnej, korzystając z transmisji pod linkiem: https://youtube.com/live/V8H-gbcrn9U .

Wydarzenie jest częścią cyklu spotkań o tematyce Fredrowskiej, który finansowany jest z nagrody przyznanej w ubiegłym roku Oddziałowi Rzeszowskiemu TLiAM. Kolejne spotkania w formie prelekcji zdalnych, odbywać się będą w nowym roku akademickim.

Информация

Адрес:
Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, aula prof. S. Pigonia (sala nr 33), budynek A-3 przy ul. Kopisto 2b
Дата размещенияСкачать:
Дата размещения:
30 мая 2024; 18:56 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
30 мая 2024; 18:59 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

01.07.2023

Fredro w porcelanie / wystawa

Aleksander Fredro (1793-1876) to jeden z najwybitniejszych polskich komediopisarzy, bajkopisarzy, pamiętnikarzy, a także poeta i żołnierz kampanii napoleońskich. Z okazji 230. rocznicy jego urodzin Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przygotowały ekspozycję, która w nietypowej artystycznej formie przybliża jego barwną postać i twórczość. Studenci, doktoranci oraz prowadząca Pracownię Interdyscyplinarnych Technik Graficznych, prof. Agnieszka Cieślińska-Kawecka, stworzyli kilkadziesiąt porcelanowych obiektów, inspirowanych cytatami z utworów Fredry, m.in. Bańki, Zapisków starucha, Ślubów panieńskich, Bajeczki o osiołku czy Małpy w kąpieli.

26.11.2024

Warsztaty przekładowe dla szkół średnich

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury i Instytut Filologii Polskiej w ramach cyklu „Wierni, piękni niewidzialni¨ zapraszają na bezpłatne, godzinne warsztaty przekładowe dla uczennic i uczniów szkół średnich.

12.12.2021

25 lat „Słownika współczesnego języka polskiego”. Kulisy thrillera leksykograficznego

Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego (oddział w Krakowie) serdecznie zaprasza na spotkanie naukowe.

01.06.2022

"Duch Szekspira w poezji Wisławy Szymborskiej"

Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych  KUL zaprasza na spotkanie z poetką Anną Frajlich (Columbia University, New York). Spotkanie, które odbędzie się 1 czerwca 2022 r. o godz. 16:00 w sali GG-208 poprowadzi prof. Tomasz Garbol, dyrektor Ośrodka Badań nad Literaturą Religijną KUL.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах