Событие
Trenujemy wyobraźnię - VI edycja Lubuskiego Konkursu Literackiego
Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych twórców. Przesłano aż 238 prac. Spośród nich komisja wyróżniła sześćdziesiąt opowiadań.
Lista tegorocznych laureatów znajduje się na stronie internetowej https://lklstrach.mystrikingly.com/.
Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 26 października 2021 r.
Uczestnicy mieli do wyboru następujące tematy opowiadań:
1. Wyobraź sobie, że jesteś zagrożonym wymarciem zwierzęciem - opisz swoje życie.
2. Wyobraź sobie, że już kiedyś żyłeś - opisz swoje wcześniejsze życie.
3. W twoim domu znaleziono stary rękopis - może kryje jakąś ciekawą historię?
4. Opisz ciekawą historię z życia swojego przodka. Możesz posłużyć się fotografiami rodzinnymi.
5. Włóż na rękę stary pierścień. Wyobraź sobie, że ma on magiczną moc.
6. Znaleziono klucz - może otwiera zapomniane drzwi lub kufer?
Информация
Смотреть также
Premiera książki Mateusza Kołodzieja „Przemilczane”
Już 7 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowie odbędzie się premiera książki „Przemilczane”. Jej bohaterkami są poetki, o których nie zwykło mówić się w polskiej szkole.
Wernisaż wystawy "Mrożek - życie warte jest życia"
23 czerwca w Stacji Naukowej PAN w Rzymie odbędzie się wernisaż wystawy Pawła Chary "Mrożek - życie warte jest życia". Wystawa jest fotograficznym zapisem ostatnich lat życia jednego z najlepszych dramaturgów na świecie, Sławomira Mrożka. Jego twórczość jest powszechnie znana, ale życie prywatne było od zawsze owiewane aurą tajemnicy, dlatego prezentowane fotografie, oprócz wartości estetycznej na najwyższym poziomie, niosą też ze sobą niezwykle cenne wartości dokumentalne. Wystawa będzie eksponowana do 31 grudnia br. Autor, Paweł Chara jest znanym fotografikiem, osobistym sekretarzem pisarza, założycielem Fundacji im. Sławomira Mrożka.
Projekcja filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry”
Fundacja im. Zygmunta Zaleskiego serdecznie zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry”, która odbędzie się 23 maja, o godzinie 11.30 w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (ul. Świętokrzyska 15 G, aula B3).
Życie prywatne Polaków w XIX wieku. Śmiech, humor, satyra
Instytut Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Olsztynie zapraszają do udziału w X sesji naukowej Życie prywatne Polaków w XIX wieku. Śmiech, humor, satyra, która odbędzie się w dniach 29-30 listopada 2022 r. w Olsztynie.