Событие
Urban Visuality, Mobility, Information, and Technology of Images
Międzynarodowa konferencja TICASS dotycząca form wizualnej organizacji przestrzeni publicznej w miastach w Europie i Afryce, oraz ich uwarunkowań kulturowych i ekonomicznych odbędzie się w Pwani University w Kilifi w Kenii.
Информация
Antropolog kulturowy ze specjalnością literaturoznawczą, krytyk artystyczny; kieruje Ośrodkiem Badań Dziedzictwa Emigracji Polskiej w Londynie
Начало событияСвязанное с событием
Смотреть также
NOMINARIUM / cykliczne onomastyczne seminarium online Polskiego Towarzystwa Onomastycznego i Pracowni Onomastyki Instytutu Języka Polskiego PAN
Dr Michał Orleański (Główny Urząd Statystyczny, Departament Badań Przestrzennych i Środowiska) wygłosi referat Przemiany ustrojowe a nazewnictwo w miastach polskich w latach 1989-2017.
Wizualizacja informacji w humanistyce/Międzynarodowa Konferencja Toruńska
Wizualizacja informacji – ta unowocześniona technologia, a zarazem metodologia wkracza w każdą sferę ludzkiej aktywności: od badawczo-rozwojowej po biznesową, społeczną i artystyczną. Jest to praktyczna wiedza o tym, jak graficznie „opanować” ogromne zbiory danych, opisujących dany aspekt rzeczywistości.
Kulinaria w językowo-kulturowym obrazie miasta i wsi /IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: Miasto - przestrzeń zróżnicowana językowo, kulturowo i społecznie
Katedra Stylistyki i Pragmatyki Językowej Wydziału Językoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na IX Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Miasto – przestrzeń zróżnicowana językowo, kulturowo i społecznie” Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Bydgoszczy (stacjonarnie) w dniach 29 września – 1 października 2022 roku. Szczegółowy temat konferencji brzmi: Kulinaria w językowo-kulturowym obrazie miasta i wsi.
Tekstologia i typografia w przestrzeni cyfrowej
Celem konferencji jest zainicjowanie dyskusji o roli i kształcie tekstologii oraz typografii w kontekście humanistyki cyfrowej. Konferencja umożliwi wymianę poglądów na temat edytorstwa naukowego i typografii w przestrzeni cyfrowej. Zapraszamy do udziału w tej dyskusji zarówno historyków literatury, edytorów i tekstologów, jak i typografów, projektantów pism, znawców książek tradycyjnych i elektronicznych, bibliofilów oraz wszystkie osoby zaintersowane wskazaną tematyką.