Событие
W kręgu dawnej polszczyzny II
Konferencja W kręgu dawnej polszczyzny II, która odbędzie się w dniach 9-10 maja 2016 roku w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, kontynuuje cykl konferencji historycznojęzykowych o tym tytule (pierwsza konferencja odbyła się w grudniu 2014 r.). Spotkania naukowców, organizowane w celu dyskusji nad problematyką dawnej polszczyzny, odbywają się cyklicznie co dwa lata.
W związku z dużym zainteresowaniem tematyką naszej konferencji zorganizowanej w grudniu 2014 r., naukowej refleksji chcemy poddać zagadnienia z takich obszarów badawczych, jak:
- słownictwo i frazeologia w historii języka;
- analiza lingwistyczna zabytków językowych (do 1939 roku);
- onomastyka w historii języka;
- odmiany stylowe polszczyzny w ujęciu diachronicznym;
- język religijny w dawnych tekstach kultury (do 1939 roku);
- obyczajowość Polaków w przeszłości.
Wypełnioną Kartę zgłoszenia (do pobrania w zakładce O konferencji) należy przesłać do 15 marca 2016 r. drogą elektroniczną na adres: wkregudawnejpolszczyzny@gmail.com lub pocztą tradycyjną na adres:
dr Ewa Horyń, dr Ewa Zmuda
Instytut Filologii Polskiej,
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej,
ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków
Komitet Naukowy:
Prof. dr hab. Leszek Bednarczuk
Prof. dr hab. Józefa Kobylińska
Prof. dr hab. Stanisław Koziara
Prof. dr hab. Elżbieta Rudnicka-Fira
Komitet Organizacyjny:
Prof. dr hab. Maciej Mączyński
Dr Ewa Horyń
Dr Ewa Zmuda
Информация
Смотреть также
VI Glosa do Leksykografii
Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego i Towarzystwo Kultury Języka serdecznie zapraszają do udziału w konferencji
Dni Otwarte Polonistów
Zapraszamy na Dni Otwarte Polonistów, które odbędą się 5.04.2017 na Wydziale Filologicznym w Katowicach. Zapisy na organizowane wydarzenia przyjmujemy pod numerem telefonu 660 178 014 w godzinach 9:00-15:00 do 24.03.2017.
Dźwięk „r” w języku / ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa
Zakład Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza FONETYKÓW, JĘZYKOZNAWCÓW, NEUROLINGWISTÓW, FONOLOGÓW, HISTORYKÓW JĘZYKA, KOMPARATYSTÓW, GLOTTODYDAKTYKÓW, TEORETYKÓW KOMUNIKACJI, INTERLINGWISTÓW, DIALEKTOLOGÓW, SOCJOLINGWISTÓW, SEMIOTYKÓW, LOGOPEDÓW, PSYCHOLINGWISTÓW, FILOLOGÓW, BADACZY JĘZYKA DZIECI, BADACZY JĘZYKA MIGOWEGO, (...)
Między Wschodem a Zachodem, Między Północą a Południem / VI Ogólnopolska Interdyscyplinarna Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa
Organizator: Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego