Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 09.11.2018 g.19:00
Дата размещения: 15.10.2018

Wieczór poświęcony książce Jacka Kopcińskiego Wybudzanie. Dramat polski. Interpretacje

Начало событияВид события:
Авторское собрание
Местность:
Warszawa

Z autorem książki będą rozmawiać Anna Róża Burzyńska (UJ) i Karolina Felberg-Sendecka (IBL PAN). Podczas wieczoru zostaną zaprezentowane fragmenty spektakli telewizyjnych.

W Wybudzaniu Kopciński dowodzi, że polski dramat pozostaje wyjątkową częścią literatury współczesnej i na równi z powieścią czy poezją zasługuje na wnikliwą interpretację. Zebrane w jego książce szkice ukazują konstrukcję i odsłaniają sens tak różnorodnych utworów, jak Popiełuszko Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk, Norymberga Wojciecha Tomczyka czy W środku słońca gromadzi się popiół Artura Pałygi. Książka stanowi także zaproszenie do czytelniczego performansu tekstu dramatycznego, którego zasady autor opisał we wprowadzeniu. Autor Wybudzania prezentuje dramat współczesny z bliska i z daleka, przygląda się pojedynczym, wybitnym sztukom, a zarazem całej dramaturgii w jej ujęciu tematycznym i problemowym. Nie traci też z oczu współczesnych realizacji teatralnych, radiowych i telewizyjnych nowego dramatu.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Instytutu Teatralnego w Warszawie, ul. Jazdów 1.

Информация

Адрес:
Instytut Teatralny w Warszawie, ul. Jazdów 1
Оплата:
bez opłat
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах