Событие
Wybory kobiet. Obecność Polek na uniwersytetach w XX wieku
Międzynarodowa konferencja naukowa odbędzie się w ramach obchodów stulecia Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz w 134. rocznicę urodzin twórczyni Akademii i jednocześnie w Roku Marii Grzegorzewskiej.
W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele i przedstawicielki różnych dziedzin nauki reprezentujący zarówno środowisko polskich badaczy i badaczek, jak i uczelni zagranicznych, którzy przedstawią sytuacje kobiet w innych środowiskach akademickich.
Program Konferencji zostanie zaprezentowany w styczniu 2022 roku.
Poszczególne wystąpienia zostaną ułożone w cztery sesje tematyczne:
- Maria Grzegorzewska - portret wielokrotny,
- Kobiety w nauce. Okres międzywojenny,
- Kobiety w nauce. Okres PRL-u,
- Okres transformacji.
Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej - online oraz w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie.
Konferencja odbywa się pod patronatem the Global Network of UNESCO Chairs on Gender i The R. B. Zajonc Institute for Social Studies UNESCO Chair "Women -Society- Development" oraz Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie.
Dofinansowano w ramach programu „Doskonała Nauka” ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Информация
Смотреть также
Dylematy teoretyczne i praktyczne w logopedii /XVII Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna
Na konferencję zapraszają Zakład Logopedii i Emisji Głosu Instytutu Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Sekcją Logopedyczną Towarzystwa Kultury Języka. Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2021 roku w formie zdalnej.
Słowianie, my lubimy.... kobiety
Koło Naukowe Slawistów przy Instytucie Filologii Słowiańskiej UAM serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w V studencko-doktoranckiej konferencji naukowej, która odbędzie się 9 marca 2018 roku na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Fredry 10).
Kobiety w historii, kulturze, literaturze i języku: Europa Środkowo-Wschodnia
Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Katedra Polonistyki Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego, Katedra Filologii Słowiańskiej Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, Katedra Historyczno-Kulturowego Dziedzictwa Białorusi Republikańskiego Instytutu Wyższej Szkoły w Mińsku mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Kobiety w historii, kulturze, literaturze i języku: Europa Środkowo-Wschodnia".
Wernisaż wystawy WRÓCIŁAM. MARIA KONOPNICKA
Dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie dr hab. Jarosław Klejnocki, Kierowniczka Zespołu Archiwum Kobiet IBL PAN prof. Monika Rudaś-Grodzka i Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie dr Tadeusz Skoczek zapraszają na wernisaż wystawy WRÓCIŁAM. MARIA KONOPNICKA, który odbędzie się we wtorek 20 grudnia 2022 r. o godzinie 19.00 w siedzibie Muzeum Niepodległości przy Al. Solidarności 62 w Warszawie.