Вакансия
Doktorant w Instytucie Języka Polskiego PAN
Wymagania:
Wymagamy doświadczenia w jednym z obszarów wymienionych poniżej: przetwarzanie języka naturalnego (NLP), językoznawstwo teoretyczne, językoznawstwo formalne, uczenie maszynowe, text mining, językoznawstwo komputerowe, językoznawstwo kwantytatywne. Umiejętność programowania w którymś z języków skryptowych (R, Python, Perl, …) nie jest warunkiem koniecznym, oczekujemy jednak, że wybrany przez nas kandydat szybko opanuje język Python lub R w stopniu podstawowym, tj. niezbędnym do wykonywania obliczeń przy projekcie.
Wymagamy ukończonych studiów II stopnia (dyplomu magistra).
Opis zadań:
Praca polega na udziale w wypracowaniu komputerowych metod modelowania reakcji chemicznych, w których biorą udział bardzo skomplikowane cząsteczki. Żeby takie modelowanie było efektywne, potrzeba nie tylko ogromnej mocy obliczeniowej komputerów, ale też nowatorskich metod statystycznych. Duże nadzieje można wiązać z metodami wypracowanymi w innych dziedzinach wiedzy, w tym z osiągnięciami językoznawstwa komputerowego i korpusowego.
Typ konkursu NCN: SYMFONIA – HS
Termin składania ofert: 15 stycznia 2017, 23:59
Forma składania ofert: pocztą
Warunki zatrudnienia:
Stypendium doktoranckie wypłacane przez trzy lata (najpierw na okres próbny: jeden rok), dodatkową kwotę na zagraniczne wyjazdy konferencyjne. W zamian oczekujemy 40 godzin pracy w tygodniu, z czego 60% będzie pracą przy projekcie, a 40% przy własnym doktoracie.
Dodatkowe informacje:
Osoby zainteresowane prosimy o przysłanie do 15 stycznia 2017 r., wyłącznie w formie elektronicznej, następujących dokumentów: (1) CV z ewentualną listą publikacji, (2) krótkiego opisu dotychczasowej kariery naukowej, (3) krótkiego opisu planowanych prac badawczych, w tym zakresu planowanego doktoratu. Dokumenty prosimy przesyłać na adres: pracownia_metodologiczna@ijp-pan.krakow.pl
Информация
Смотреть также
Praca przy projekcie w Pracowni Metodologii Instytutu Języka Polskiego PAN
Pracownia Metodologii Instytutu Języka Polskiego PAN w Krakowie zatrudni na umowę o pracę osobę ze stopniem doktora do pracy przy projekcie związanym z automatycznym generowaniem tekstu. Projekt ten jest prowadzony we współpracy z jednym z wiodących portali internetowych.
Profesor zwyczajny (językoznawstwo)
Od kandydata wymaga się odpowiednich kwalifikacji w zakresie językoznawstwa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia języka polskiego w aspekcie synchronicznym i diachronicznym.
Starszy wykładowca w Instytucie Neofilologii
Badania eksperymentalne systemów intonacyjnych języków słowiańskich w ujęciu konfrontatywnym: język rosyjski, białoruski i polski. Wdrożenie badań eksperymentalnych do procesu dydaktycznego celem kształtowania kompetencji komunikacyjnej, wyrobienia poprawnych nawyków intonacyjnych języka rosyjskiego u przyszłych pracowników biznesu oraz tłumaczy, kształcenia świadomości lingwistycznej z zakresu intonacji języków słowiańskich.
Asystent w Pracowni Języka Staropolskiego (PAN)
OPIS (tematyka, oczekiwania, uwagi): Warunki stawiane kandydatom: • ukończone studia wyższe w zakresie filologii polskiej;