Вакансия
Praktykuj w kulturze – nabór uzupełniający dla praktykantów
Narodowe Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Praktykuj w kulturze”.
Nabór podstawowy dla praktykantów trwał do 13.06.2022 r. W dniach 15–27.06.2022 r. prowadzony jest nabór uzupełniający na wolne miejsca w instytucjach kultury.
Program umożliwia studentom i absolwentom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego, a organizacjom pozyskanie członków do swoich zespołów.
Praktyki w instytucji kultury i praca w nowym zespole to:
– poznanie nowych osób, środowiska, znanych osobistości, zdobycie kontaktów zawodowych,
– praktyczne poznanie funkcjonowania organizacji (jak funkcjonuje organizacja pozarządowa, instytucja publiczna?),
– podniesienie pewności siebie oraz rozwój osobisty,
– poznanie ciekawych miejsc oraz interesujących ludzi,
– poznanie instytucji „od kuchni”, zaangażowanie w przygotowanie wydarzeń krok po kroku,
– praca przy konkretnych wydarzeniach,
– możliwość poznania niedostępnych aspektów pracy w instytucji (lub trudno dostępnych),
– praktyczna nauka konkretnych narzędzi,
– dostęp do materiałów branżowych (dostępnych w danej instytucji) np. szkoleń,
– możliwość realizacji własnych pomysłów,
– furtka do zatrudnienia, przekwalifikowania się.
Dodatkowo, niewątpliwą korzyścią z udziału w projekcie jest otrzymanie dokumentów: listu rekomendującego od instytucji lub organizacji, w której odbędziesz praktyki oraz zaświadczenie od Narodowego Centrum Kultury za udział w projekcie. Poza tym dla praktykantów, którzy ukończyli praktyki i zostały dopełnione wszystkie formalności przygotowujemy specjalne bezpłatne szkolenie. Szkolenia obejmuje takie zagadnienia jak autoprezentacja lub promocja instytucji kultury. Jest też okazją do spotkania się z innymi uczestnikami projektu oraz z pracownikami Narodowego Centrum Kultury.
- Tryb realizacji praktyk będzie wynikał z bezpośrednich ustaleń między praktykantem a instytucją oferującą praktyki. Może to być dowolna kombinacja godzin i dni, w rezultacie dająca czas realizacji praktyk od 160 godzin do 320 godzin.
- Faktyczna długość praktyk będzie każdorazowo ustalana bezpośrednio pomiędzy praktykantem a instytucją przyjmującą i będzie uzależniona od możliwości i potrzeb instytucji kultury oraz od harmonogramu zajęć praktykanta w ciągu roku.
- W przypadku odbywania praktyk poza miejscem zamieszkania praktykanci samodzielnie pokrywają także koszty zakwaterowania, z wyjątkiem sytuacji, w których instytucja przyjmująca wyrazi gotowość do zapewnienia bezpłatnego zakwaterowania praktykantów.