Новость
Rok Wisławy Szymborskiej
Z radością informujemy, że "Biuletyn Polonistyczny" nawiązał współpracę medialną z Fundacją Wisławy Szymborskiej, włączając się w ten sposób w oficjalne obchody Roku Wisławy Szymborskiej.
Na początek dzielimy się otrzymaną od Fundacji informacją o organizowanych przez nią wystawach: "RADOŚĆ PISANIA/RADOŚĆ FOTOGRAFOWANIA. Wisława Szymborska w obiektywie Joanny Helander", „Sto lat! Wisława Szymborska” oraz wystawie wyklejanek Wisławy Szymborskiej.
Po więcej informacji zapraszamy na strony:
"Biuletynu Polonistycznego": https://biuletynpolonistyczny.pl/pl/events/wystawy-na-rok-szymborskiej,2779/details
Fundacji Wisławy Szymborskiej: https://www.szymborska.org.pl/projekty/rok-szymborskiej/
Fundacja Wisławy Szymborskiej zachęca do włączenia się w obchody Roku Szymborskiej, organizacji wydarzeń związanych z twórczością Noblistki. W sprawie współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej można się kontaktować mailowo: fws@szymborska.org.pl.
Информация
Смотреть также
"Forum Akademickie" - rozmowa z prof. Mikołajem Sokołowskim, przewodniczącym Rady NPRH
O nowych konkursach w ramach NPRH, otwarciu humanistyki na interdyscyplinarność i współpracę międzynarodową na łamach "Forum Akademickiego" z prof. Mikołajem Sokołowskim rozmawia Piotr Kieraciński. Gorąco zachęcamy do lektury tekstu "Co dalej z Narodowym Programem Rozwoju Humanistyki?".
Polonistyka i UX Writing. Zapraszamy na otwarte seminarium „Biuletynu Polonistycznego”
Już 7 listopada w godzinach 15.00-16.00 odbędzie się otwarte seminarium online dotyczące społecznego odbioru polonistyki i możliwości wykorzystania kompetencji polonistycznych w pracy zawodowej.
"Monitor Wołyński" o projekcie "Kobieca strona poezji"
Zachęcamy do lektury artykułu w "Monitorze Wołyńskim", dotyczącego projektu "Kobieca strona poezji...", którego realizacja dobiega końca w październiku tego roku.
Nowy odcinek podcastu - o medycynie narracyjnej i humanistyce medycznej!
O medycynie narracyjnej i szerzej, o humanistyce medycznej, związkach polonistyki i językoznawstwa z medycyną rozmawiają Mariola Wilczak, redaktor naczelna „Biuletynu Polonistycznego” i kierowniczka projektu „Polonistyka wobec wyzwań współczesnego świata”, oraz dr Marta Chojnacka-Kuraś, językoznawczyni w Instytucie Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Wydziału Polonistyki UW i Pomagisterskich Studiów Logopedycznych UW, członkini i sekretarz Zespołu Języka w Medycynie Rady Języka Polskiego PAN oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej; autorka prac o tematyce lingwistycznej oraz interdyscyplinarnej, dotyczących m.in. semantyki bólu we współczesnej polszczyźnie, językowych reprezentacji doświadczenia choroby, medycyny narracyjnej i komunikacji medycznej.
Forum Akademickie o naszym projekcie
Na łamach najnowszego internetowego wydania "Forum Akademickiego" można przeczytać artykuł o projekcie "Polonistyka wobec wyzwań współczesnego świata". Zachęcamy do lektury!