Полонистический бюллетень

Новость

Образовательное предложение
Дата размещения: 28.06.2022

Wakacyjna Szkoła Poezji Wolnych Lektur

Organizowana przez Fundację Nowoczesna Polska we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego warsztaty Szkoła to trwający sześć tygodni bezpłatny kurs online. O poezji opowiadać będą prof. dr hab. Piotr Śliwiński (Uniwersytet Adama Mickiewicza), dr Artur Hellich (Uniwersytet Warszawski) oraz twórcy – Natalia Malek i Grzegorz Uzdański.

Zdj. Suzy Hazelwood z Pexels

Autorskie wykłady będą prowadzone dwa razy w tygodniu przez internet, co umożliwi udział w kursie osobom mieszkającym poza Warszawą. W warsztatach mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Kurs rozpocznie się 13 lipca i potrwa do połowy września. 

W ramach projektu powstaną 24 godziny lekcji online, które będzie można obejrzeć w dowolnym miejscu i czasie i które będą mogły posłużyć nie tylko pasjonatom poezji oraz jej twórcom, lecz także wspomogą nauczycieli i uczniów w edukacji szkolnej. 

Информация

Ключевые слова:
Дата размещения:
28 июня 2022; 13:28 (Piotr Bordzoł)
Дата правки:
28 июня 2022; 13:28 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

03.09.2022
Событие

Narodowe Czytanie "Ballad i romansów"

W sobotę, 3 września o godz. 12.00, w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się kulminacyjne wydarzenie akcji Narodowego Czytania. Narodowe Czytanie odbywa się nie tylko w Polsce, ale również w setkach miejsc na całym świecie. "Ballady i romanse" będą czytane w Nowej Zelandii, Australii, Chinach, Maroku czy Kolumbii.

02.09.2022
Polecamy

Polecamy: Sto lat zmagań z kanonem lektur szkolnych w Culture.pl

Czego w szkole nie chciał czytać Lem i dlaczego Gombrowicz dostał jedynkę z wypracowania o swoim ulubionym poecie? Zachęcamy do lektury krótkiej opowieści o dwudziestowiecznych spisach lektur, autorstwa Patryka Zakrzewskiego, opublikowanej w portalu Culture.pl.

02.09.2022
Они ушли

Dr hab. Grzegorz Grochowski, prof. IBL PAN (1970-2022)

28 sierpnia 2022 r., w wieku 52 lat, zmarł dr hab. Grzegorz Grochowski, profesor Instytutu Badań Literackich PAN. Odszedł wnikliwy badacz polskiej literatury współczesnej, który, jak mało kto, potrafił łączyć analizę dzieła z kontekstem kulturowym i ideologicznym.

16.08.2022
Они ушли

Odeszła prof. dr hab. Alina Kowalczykowa

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 13 sierpnia 2022 r. odeszła od nas prof. dr hab. Alina Kowalczykowa, długoletnia pracowniczka i członkini Rady Naukowej Instytutu Badań Literackich PAN.

05.08.2022
Polecamy

Sierpniowe wydanie Newslettera OPERAS-PL

Co powinniśmy wiedzieć o danych badawczych? Jak i gdzie zdeponować dane badawcze? To tylko wybrane pytania, na które warto szukać odpowiedzi w nowym wydaniu Newslettera OPERAS-PL.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах