Полонистический бюллетень

Человек

09.02.2020

dr Magdalena Zakrzewska-Verdugo

Области: Literaturoznawstwo
Pochodzi z Wrocławia. W 2009 roku ukończyła Uniwersytet Wrocławski, uzyskując tytuł magistra dydaktyki języka polskiego jako obcego, a także tytuł licencjata filologii słowiańskiej ze specjalizacją w języku rosyjskim. W 2016 r. obroniła pracę doktorską na temat Przekładu literackiego jako problemu filologiczno-kulturowego (na podstawie analizy badań literackich D. Masłowskiej, M. Witkowskiego i S. Shutego w języku rosyjskim).

Naucza języka polskiego jako obcego profesjonalnie od 2011 roku. Prowadziła wykłady z języka polskiego w Letniej Szkole Języków Słowiańskich, a także na polonistyce Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu. Jest członkiem Bristol, stowarzyszenia polskich i zagranicznych nauczycieli polskiej kultury i języka polskiego jako obcego. Od września 2017 r. Pracuje na Uniwersytecie Comeniusa, gdzie uczy języka polskiego w zakresie studiów Europy Środkowej oraz języka i kultury polskiej. Współpracuje również z Instytutem Polskim w Bratysławie.

Zajmuje się metodologią dydaktyki języka polskiego jako obcego, porównaniami kulturowymi oraz tłumaczeniami współczesnej literatury z polskiego na rosyjski.

Informacje

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах