Contest
W tegorocznym konkursie udział wzięli autorzy prac obronionych w 2017 roku. Kapituła Konkursu nagrodziła 4 prace dotyczące współczesności z dziedziny humanistyki.
Pierwszą nagrodę otrzymała Katarzyna Kułakowska z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Nagrodzona praca nosi tytuł Ruch teatralnej kontrkultury w Polsce z perspektywy doświadczeń jego uczestniczek. Promotorem pracy był prof. dr. hab Grzegorz Godlewski.
Kolejną nagrodę otrzymał Konrad Matyjaszek z Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk. Tytuł nagrodzonej pracy to Produkcja „przestrzeni żydowskiej” w miastach dawnej i współczesnej Polski. Promotorem pracy były dr hab. Irena Grudzińska-Gross oraz dr Elżbieta Janicka.
Tytuł kolejnej nagrodzonej pracy to Dynamika wariantu. Miłosz tekstologicznie autorstwa Pawła Bema z Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Promotorem był prof. dr hab. Piotr Mitzner.
Czwartą nagrodę odebrała Marianna Lis z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Tytuł nagrodzonej pracy to Elementy tradycji i obszary poszukiwań we współczesnym wayangu Jawy Środkowej. Promotorem pracy była prof. IS PAN dr hab. Danuta Kuźnicka.
Information
See also
Konkurs o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego prof. Tadeusza Kotarbińskiego
Ruszyła IV edycja konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych. Konkurs ma za zadanie promocję badań i publikacji humanistycznych.
Ogólnopolski Konkurs im. Czesława Zgorzelskiego na najlepszą polonistyczną pracę magisterską - XVI edycja
LAUREACI XVI EDYCJI KONKURSU IM. CZESŁAWA ZGORZELSKIEGO - prace zgłoszone do konkursu w roku akademickim 2016/17 (obronione w 2016 r.):
Konkurs im. Majera Bałabana na najlepsze prace magisterskie i doktorskie o Żydach i Izraelu
Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma ogłosił IX edycję Konkursu, którego celem jest wyłonienie najlepszych spośród nadesłanych prac doktorskich i magisterskich, przyczynienie się do utworzenia centralnej informacji o stanie badań nad historią i kulturą Żydów w Polsce, promocję wiedzy o Żydach i Izraelu oraz jej badaczy, wkład w rozwój polskiej humanistyki.
XII edycja Konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald
Jesteś doktorem nauk humanistycznych? Twoja praca doktorska dotyczy współczesności i została obroniona w zeszłym roku? Masz szanse na nagrodę w Konkursie imienia prof. Aliny „Inki ” Brodzkiej-Wald. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce czeka na zgłoszenia do 29 lutego 2024r.