Event
Dyskursy kryzysu. Zmierzch – rozpad – przemiana / Ogólnopolska konferencja naukowa
Konferencja adresowana jest do wszystkich specjalistów, którzy w swoich badaniach i działalności poruszają problem kryzysu – zarówno w sposób teoretyczny jak i praktyczny. Zapraszamy wszystkich antropologów, socjologów, literaturoznawców, kulturoznawców, filozofów, językoznawców, psychologów, badaczy gender, politologów, historyków, archeologów, ekologów, filmoznawców, muzykologów, religioznawców i wszystkich, którzy żywo interesują się problematyką kryzysu.
Wybrane, choć nie wszystkie, zagadnienia obejmują:
- Obrazy kryzysu w kulturze (literatura, film, serial, muzyka, gry, sztuki wizualne), religii, historii, polityce;
- Kryzys cywilizacji;
- Kryzys ( w ) historii;
- Kryzys migracyjny;
- Kryzys społeczeństwa;
- Kryzys religijny;
- Kryzys kultury;
- Kryzys tożsamości;
- Kryzys ekologiczny;
- Kryzys władzy;
- Kryzys szkolnictwa;
- Kryzys opieki zdrowotnej;
- Kryzys imperiów i postkolonializm;
- Napięcia i kryzysy fandomów (zawłaszczenia postaci, mobbing, rozpad);
- Sytuacje kryzysowe w psychologii;
- Media społecznościowe – pharmakon współczesnego świata;
- i inne.
Organizatorzy są otwarci na wieloaspektowe podejście do proponowanych zagadnień.
Ostateczny termin nadsyłania abstraktów proponowanych wystąpień konferencyjnych na adres konferencja.dyskursykryzysu@gmail.com mija 25 września 2018 roku. Na podany adres prosimy przesłać dokument w formacie edytowalnym (.doc, .docx, .rtf), zatytułowany wg schematu „Imię Nazwisko, Tytuł referatu” i zawierający: abstrakt (max. 600 słów); notę biograficzną (max. 80 słów), zawierającą aktualną afiliację, tytuł naukowy oraz profil badawczy, numer telefonu oraz korespondencyjny email.
Na pokrycie kosztów związanych z organizacją konferencji przewiduje się opłatę konferencyjną w wysokości 350 zł. Organizatorzy przewidują publikację pokonferencyjną w formie recenzowanej monografii w serii „Perspektywy Ponowoczesności” lub numerów monograficznych czasopismach naukowych, które zdecydują się na współpracę z komitetem organizacyjnym (w zależności od liczby artykułów zgłoszonych do recenzji po konferencji).