Event
Lingwistyka kryminalistyczna w Polsce. Teoria i praktyka
W dniach 26-27 czerwca 2017 roku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się konferencja naukowa pt. "Lingwistyka kryminalistyczna w Polsce. Teoria i praktyka". Chcielibyśmy, aby wrocławskie spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń między teoretykami i praktykami zajmującymi się lingwistyką kryminalistyczną. Dlatego też pierwszy dzień konferencji zaplanowany został na prezentację zasobów i narzędzi umożliwiających lingwistyczną ekspertyzę tekstów. Drugi dzień konferencji pragniemy natomiast przeznaczyć na rozważania dotyczące metodologii, standaryzacji analiz, aparatu pojęciowego na gruncie polskiej lingwistyki kryminalistycznej.
Mamy nadzieję, że nasza konferencja pomoże w integracji osób zajmujących się lingwistyką kryminalistyczną w Polsce oraz stanie się okazją do prezentacji coraz większych możliwości wykorzystania zasobów z zakresu lingwistyki komputerowej, lingwistyki tekstu czy pragmatyki językowej w ekspertyzach kryminalistycznych dla potrzeb sądownictwa.
Zapraszamy do Wrocławia
Z wyrazami szacunku
dr hab. Monika Zaśko-Zielińska (Uniwersytet Wrocławski)
dr Krzysztof Kredens (Aston University)
Information
See also
Wykład prof. Adama Głaza (UMCS Lublin) pt. "Lubelska etnolingwistyka a zachodnia lingwistyka kulturowa"
Prof. Adam Głaz jako etnolingwista i kognitywista, współpracownik prof. Jerzego Bartmińskiego, opowie o związkach etnolingwistyki lubelskiej z zachodnią lingwistyką kulturową.
Tekst, dyskurs, komunikacja międzykulturowa – in memoriam Prof. Anny Duszak (1950-2015)
Zakład Badań nad Dyskursem Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na ogólnopolskie sympozjum naukowe poświęcone pamięci Prof. Anny Duszak.
Młoda lingwistyka migowa
Lingwistyczno-Translatoryczne Koło Polskiego Języka Migowego serdecznie zaprasza na konferencję naukową Młoda lingwistyka migowa. Konferencja odbędzie się 9 grudnia 2023 roku w godzinach 9:30-17:00 w auli 00.410 na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wykład prof. Grażyny Zarzyckiej (Uniwersytet Łódzki): "Podejście interkulturowe i lingwistycznokulturowe w badaniach glottodydaktycznych"
Wykład zostanie wygłoszony w ramach cyklu spotkań naukowych "Wrocławskie Kolokwia Etnolingwistyczne" organizowanych przez Pracownię Lingwistyki Antropologicznej IFP Uniwersytetu Wrocławskiego.